Tarama Kategorisi

ELEKTRONİK

Model Araba Elektroniği

Model araba elektroniği konusu hem elektrikli hem de nitrolu arabaları ilgilendiriyor. Nitrolu arabalar ana güç kaynağı olarak elektrik kullanmıyor olsa da kumanda alıcısı, servo ve alıcı pili kullandığından önemli sayıda elektronik parça barındırıyor. Bu kategorimizde model araba elektroniği ile ilgili her bilgi seviyesinden hobicinin işine yarayacak yazılar paylaşmaya çalışacağız.

Model araba elektroniği bilgi gerektirir

Model arabalara satın alacağınız elektronik bileşenlerin (servo,esc, motor ve alıcı kumanda gibi) özellikleri ve kalitesi hafife alınmayacak bir konu. RTR bir araç dahi alıyor olsanız en azından ürünün üzerinde gelen elektronik parçalar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İster nitrolu ister elektrikli model arabalar olsun elektronik konusunda yapacağınız yanlış bir seçim aracınızın sürüşünü bütünüyle etkileyecektir.

Model araba elektronik bileşenleri hakkında daha detaylı bilgilere her elektronik malzemenin kendi alt konusunda değinerek, bu ürünleri en yüksek performansla kullanmanız için size ipuçları sunacağız. Aynı zamanda kararsız kaldığınız yerde sizin için en uygun elektronik ürünleri seçmenizde yardımcı olacağız.

Konu ile ilgili düzenli olarak yeni içerikler paylaşıyor olacağız.

Highest DLP650 İnceleme

Model arabanıza uygun servo seçmek oldukça önemli ve birazda karmaşık bir konudur. Bazen o kadar model arasından…

Sanwa MX-6 İncelemesi

Bu sefer test masamızda Sanwa MX-6 var. Sanwa'nın kumanda yelpazesini üç ayrı kategoriye ayırabiliriz. Bu…

MKT 6800 100C 2S Lipo

MKT Racing Lipo Batarya MKT Racing'in lipoları yarış camiasının ve yarışçıların istekleri, tecrübeleri…