esc sorunu

Emrullah asked 4 sene ago

Merhabalar bir kaç aydır kullandığım esc şu sıralar motoru yavaşlatmaya başladı kapatıp açtığım da eski haline dönüyor ama kısa süre sonra motor yavaşlıyor ve duruyor başka motor denedim aynı sonuçlanıyor esc yanmış da gözükmüyor ama nedenini bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
esc120a:https://tr.aliexpress.com/item/32867267733.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6e0e4c4dOM1Cdq

5 Answers
Gökay Aktan Staff answered 4 sene ago

Merhaba , bunun bir kaç sebebi olabilir. Açıkçası çok net bir şey söylemek zor. Başka motor denemek iyi bir test olmuş. Peki farklı bir batarya denediniz mi ? Kullandığınız batarya artık ömrünü doldurduysa yeterli akımı veremiyor olabilir. Bu da tam sizde olduğu gibi ilk başta hızlı ama sonradan yavaşlayan motor tepkisini verebilir. Eğer farklı batarya denedikten sonra da aynı sorun varsa sorun için ESC’ye odaklanmakta fayda var. Açıkçası bu markanın teknik servis hizmeti olduğunu sanmıyorum ama devre kartlarından anlayan bir elektronikçi ESC’nin sağlığı hakkında daha net bilgi verecektir. Gözle görülmeyen bir kusur olabilir.

Emrullah replied 4 sene ago

Teşekkürler başka pil de denedim ama aynı sonuç başka esc alıcam sanrım başka çarem yok gibi
3660 3800KV fırçasız motor ve 5200 mah 7.4v pile nasıl bir esc gerekir tavsiye ettiğiniz uzun ömürlü bir marka var mı

Emrullah answered 4 sene ago

Teşekkürler başka batarya da denedim ama aynı elektronkçi de bulamam gibi başka esc alırım sanırım
3660 3800kv fırçasız motor ve 5200mah 7.4v pil’e uzun ömürlü hangi  marka esc tavsiye edebilirsiniz

Gökay Aktan Staff answered 4 sene ago

Ben ESC konusunda hep Hobbywing tercih ediyorum. En az 10 modelinide kullandım ve hala kullanıyorum. Kalitesi ve performansıyla ön planda olan bir marka. Ayrıca farklı fiyat aralığında modelleri de olduğu için herkese göre uygun modeller bulunabiliyor. ESC kullanacağınız arabaya göre seçilir. Sizin ne tür bir araca sahip olduğunuzu bilemiyorum ama hobbywingin internet sitesinden aracınıza uygun bir model bulabilirsiniz.

Emrullah answered 4 sene ago

çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için ben bu işlerde acemi olduğum için fazla da para harcayamadığım aracı maliyetini azaltmak için 3d yazıcı ile yaptım şöyle bir şey https://hizliresim.com/uJSfSy https://hizliresim.com/M3Qn6w  nasıl düşüncenizi söyleyebilir misiniz eksik yada kusurlu bir yeri var mı
 

Gökay Aktan Staff answered 4 sene ago

Ellerinize sağlık güzel bir proje gibi gözüküyor. Bir 3D yazıcı sahibi olarak sorun oluşturabilecek bazı noktalar olduğunu düşünüyorum ama bu bir DIY projesi olduğu için söyleyeceğim performans etkilerinin bir önemi yok. Eğer siz memnunsanız araba güzeldir =)  Bence discord grubumuza gelin. Takipçilerimiz de görsün bunu. Belki aracın detaylarını birlikte değerlendirip üzerinde konuşuruz. https://discord.gg/wUsKjpP

Your Answer

Get real time updates directly on you device, subscribe now.