Xpress Execute XM1S vs 3Racing Sakura M4 – Karşılaştırma

Sponsorlu İçerik

English version is here: RcMart Blog

M-şasi ile ilk tanışmamız Xpress XM1S ile olmuştu. Detaylı incelemesini “Xpress Execute XM1S İnceleme” yazımızda paylaşmıştık. Ayrıca Yılın RC Arabası anketimizde kendi kategorisinin birincisi seçilmişti. Kendi kategorisinde pek rakibi olmayan bir araçtı XM1S. Sunduğu yüksek performansı ile belki de 1/10 şasilere kafa tutuyordu.

Fakat bu durum artık değişmiş görünüyor. XM1S ile rekabete girmek isteyen 3Racing , Sakura M4 modelini çıkararak rekabete dahil oldu. Bakalım aralarında nasıl farklar var.

XM1S Kırmızı/Siyah parçalarla gelirken , Sakura M4 tamamen siyah parçalara sahip

Yan Yana Karşılaştırma

Öne Çıkan Özellikler

XM1S ve Sakura M4 artık her rc arabada görmeye alıştığımız yağ dolumlu süspansiyona sahip. Fakat XM1S , bazı alüminyum parçaları ile bir adım öne çıkıyor.
Her iki araçta da anti-roll bar sistemi bulunuyor. Bu sayede hızlı virajlarda aracın daha stabil olması sağlanabiliyor. XM1S incelemesinde bu sistemin pek iyi çalışmadığını söylemiştim. Sakura M4 , daha düzgün çalışan bir sistem elde etmek için rulmanlı sistem kullanmış. Böylece anti-roll bar daha rahat çalışabiliyor.
XM1S’de beni şaşırtan bir özellik steering sisteminin hem floating hem de alt şasi ye bağlı olarak ayarlanabilmesiydi. Bu sayede farklı zemin koşullarında farklı ayarlar yapmaya imkan veriyordu. Sakura M4’te ise sadece floating bağlantı mevcut.

Detaylı fotoğraflar için tıklayabilirsiniz

Yorumlar
Yükleniyor...