Alışveriş Yapılabilecek 5 RC Sitesi

Bana sürekli sorulan bir soru var ” O kadar şey anlatıyorsun yazıyorsun ama ben bunları nereden alacağım ? ” RC model arabalar için nereden alışveriş yapılabileceği pek çok kişi için tam bir bilinmez. Her yazımın altına da o ürünü nereden aldığımı söylemek pek doğru olmayacağı için TürkRC ‘de sponsorlu içerikler dışında mağaza tanıtımı yapmamaya çalışıyoruz. Fakat en azından bu yazıya özel olarak alışveriş yaptığım yerleri paylaşmak pek çok kişi için faydalı olacaktır. Listeyi kendi alışveriş sıklığıma göre düzenlediğimi ve bu listenin kişiden kişiye değişebileceğini belirtmek isterim.

1.Rcmartwww.rcmart.com

Rcmart, Çin merkezli bir mağazadır. RC camiasında en çok bilinen mağazalardan biri diyebiliriz. Bunun en büyük nedeni çok fazla markanın ürünlerini satmasıdır. Binlerce araba ve on binlerce yedek parça stoğuna sahip olması sayesinde ülkemizde bulamadığımız parçalar ve arabalar için ilk tercihim diyebilirim. Özellikle drift , crawler ya da daha az yaygın olan F1 , m-şasi gibi araçlar için pek çok parçayı bulabilirsiniz. Hem uygun fiyatlı hem de pahalı markaları barındırması sayesinde bir anda 10-15 parçalı sepet dizerken bulabilirsiniz kendinizi. Ee tabi yurtdışı alışverişi denildiğinde akıllara pek çok soru geliyor. Ne kadar güvenilir? Ne zaman kargom gelir ? gibi. Bunca zamandır yaptığım alışverişlerde hiç bir sorunla karşılaşmadım , sormak istediğim şeyleri de mail atıp sorup ,cevap alabildim. Kargoların geliş süresi gerçekten çok değişken. 10 gün ile 20 gün arası diyebilirim ama kargonuz geç gelirse lütfen bana sitem etmeyin. Sonuç olarak çok çeşitli ürün yelpazesi ile karşımıza çıkan mağaza seçeneklerinden biri Rcmart.

2. Amain Hobbieswww.amainhobbies.com

Amerika merkezli Amain Hobbies, binlerce ürünü bünyesinde barındıran ve yarışlara büyük önem veren mağazalardan biridir. Pek çok üst seviye arabayı ve parçayı alabilmek açısından oldukça iyi olsa da ürünlerin Amerika’dan gelmesi nedeni ile biraz masraflı olabilmektedir. Tercih edilen kargo firmaları biraz daha iyi olduğu için ürünler 7-12 gün içinde elinize ulaşabiliyor. (Pandemi sonrası bu süreler değişti. 1 Ay’ı geçebiliyor.)

3.Rcjazwww.rcjaz.com

Aslında Rcmart’a oldukça benzeyen Rcjaz ,Çin merkezli bir site. Bulamadığım bazı parçaları burada bulabildiğim için bir dönem oldukça ziyaret etmiştim. Hala bir parça ararken mutlaka baktığım sitelerden biridir. Maillerime sağlıklı bir geri dönüş alamadığım için bir kaç kez iletişim sorunu yaşasam da alışveriş ve kargo kısmında sorunsuz diyebilirim.

4.Asiateeswww.asiatees.com

Çin merkezli Asiatees , drift ve crawler başta olmak üzere pek çok araba , ekipman ve yedek parça satan yerlerden biridir. Ürün çeşitliliği diğer mağazalar kadar çok olmasa da genellikle kaliteli ürünlere ulaşmak mümkündür.

5.Banggoodwww.banggood.com

Tam olarak RC ile ilgili olmayan ama RC’de de kullandığım bazı elektronik ve el ekipmanlarını Banggood ‘dan temin ediyorum. Türkiye anlaşmalı gönderim hizmeti ve diğer rakiplerine göre daha kurumsal yapısı sayesinde Çin siteleri içinde ilk sıralarda gördüğüm bir yerdir.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.