İstanbul Maltepe Pisti

Maltepe Sahilde bulunan halka açık, ücretsiz onroad rc model araç pisti.

İstanbul model araba pisti maltepe

İstanbul Model Araba Pisti – Maltepe

İstanbul model araba pisti Anadolu Yakası’nda Maltepe sahilinde bulunmaktadır. Maltepe Model araç pisti içerisinde drift araçları için yapılmış olan özel bir bölüm de bulunmaktadır. Bu pist de diğer büyük pist ile olası kazaları engellemek amacı ile ayrılmıştır. Ayrıca Maltepe Pistinde helikopter uçurma alanı ve Maltepe Pistinin biraz ilerisinde model bot ve model tekne havuzu da mevcuttur. Maltepe model araç pistinde elektrik, gece ışıklandırması ve araç kontrol kulesi mevcuttur. Belirtmek isterim ki, Maltepe model araç pisti bombeli bir yapıya sahiptir yani bumpy diye tabir edilen özelliğe sahiptir. Pist daha çok 1/10 ve 1/8 ölçeğinde ki araç için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Maltepe model araç pistine giriş ücretsizdir, belediyeye ait park içerisindedir ve belediyenin otoparkına sahiptir.

İstanbul model araba pisti maltepe

Maltepe model araç pistinde

pistte tutunma duruma güne ve o gün ki pist kullanımına (sizden önce tur atan araçların pisti temizlemesi gibi durumlar) göre değişmektedir, tatmin edici bir büyüklüğe ve sürüş keyfine sahiptir, uzun bir düzlü ve ardı ardına gelen virajları vardır. Maltepe pisti için bir nevi küçük bir F1 parkuru da diyebiliriz aslında hem hız isteyen hem de yetenek gerektiren, zorlayıcı bir pist. Maltepe pistinde gece sürüş yapma imkanı da mevcut ve gece ışıklandırması 02-03.00 sularına kadar sürmekte ve yeterli aydınlığı sağlamaktadır, fakat gece belli bir saatte pist sulamaları aktif olduğu için sürüşünüzü negatif etkilemektedir.

MaltepePisti

Maltepe model araç pistinin kullanımına Cumartesi ve Pazar günleri rağbet olmak ile beraber etrafta ki insanların da ilgisi oldukça fazladır. Maltepe pistinin en büyük eksiği ise pit alanı olmayışı ve asfaltının bazı bölümlerinin kenarında demir çıkıntıları olması dezavantaj olmaktadır. Maltepe Pistinin Pistin ulaşımı da İstanbul içerisinden kolaylıkla sağlanmaktadır.

İstanbul model araba pisti maltepe

Maltepe pisti

grup buluşmaları ve etkinlikleri açısından da oldukça efektif bir yer olarak da düşünülebilir, hem İstanbul içerisinde olması, hem de ulaşımının kolay olması büyük bir avantaj olmak ile beraber. Yiyecek, içecek ve diğer ihtiyaçlarında karşılanabilmesi kolaylığı bakımından oldukça iyidir.

 

Maltepe Model Araç Pisti Konumu:

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.