İstanbul Raceroof Halı Pisti (Taşındı)

Maltepe pistinde toplanan model araba grupları olan Maltepe Tayfası ve Maltepe Racing gruplarının birlikte kurduğu kapalı halı pisttir.

Yeni Açılan RaceRoof İçin Tıklayın

 

Kasım 2019 tarihi ile taşınmıştır. Yeni pist yine Ümraniyede olup duyurusu yapılacaktır.

Raceroof (Roof Raceway), İstanbul Ümraniye’de İmes yanında 600m² kapalı çatı katı içerisine kurulmuş halı model araba pistidir. Pistin planlaması, kurulumunda Maltepe Tayfası ve Maltepe Racing grupları birlik oldu ve pisti tamamladı. Raceroof halı pisti temel olarak 1:10 4WD EP  Touring ve 2WD 1:10 buggy araçların kullanılması amacı ile yapıldı.

Raceroof ‘un ortaya çıkmasının nedeni ise; hem kötü hava şartlarından etkilenmemek hem de daha teknik bir pist dizayn ederek eğlenceyi arttırmak ve kendimizi daha da geliştirmekti. Dışarıda yağmur yağarken çay ve araba ayarlama keyfi ile aracınızı pistte sürebilmekti.

Raceroof Genel Yapı

Model araba pistinin  genel yapısı için; teknik ve tutuşu orta bir pist diyebiliriz. Pistin zemini halıdan yapılmış olup yol ayraçları ise plastiktir. Plastik yol ayraçlarının kullanım sebebi ise darbe anında esneyebilmesi ve araçların alabileceği hasarları minimize etmesidir. Raceroof’de viraj dönüşü sağ tarafa ağırlıklı olarak tasarlanmış olup, pistin en hızlı olduğu kısım ise hafif L yi andıran bölümüdür. Raceroof de 1:10 4WD EP Touring araçlar için önerdiğimiz motor 13.5T ve 5-6.5 FDR oranıdır. Bu oranlar ile pistte maksimum keyfe ulaşmak mümkün.

Raceroof İmkanlar ve Kullanım

Raceroof pistinin sunduğu imkanlara bakacak olursak; elektrik, 20 kişilik pit masaları, dolap, wc gibi sıralayabiliriz. Raceroof pistinden yararlanabilmek için ya günübirlik ücret ya da aylık abonelik ücreti ödemeniz gerekmektedir. Fakat Raceroof’in üyeliği referans sistemine dayalıdır. Pist şuan ki hali ile 1:10 4WD EP Touring araçların kullanımına uygundur, yakın zamanda ise 2 WD 1:10 EP Buggylere uygun halede getirilerek offroad – onroad günleri düzenlenecektir. Ayrıca transponder sistemi de ilerleyen zamanlarda piste eklenecektir. Yarışlar MyLaps transponder sistemi ile yapılmaktadır.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.