TÜRKRC RC TOOLS Uygulaması

Uzun süren sessizliğimi, öğrenmeye başladığım Android Programlama (Java) ile geliştirmeye başladığım Türkrc RC TOOLS programı ile bozuyorum. Hızlıca bir giriş yapacak olursam nedir bu RC TOOLS ? sorusunu cevaplamam gerektiğini düşünüyorum. RC TOOLS programı, RC Model Araba ile ilgili Spur – Pinyon oranlarını bulma, orana göre gerekli spur ve ya pinyonu tespit etme, bataryanızın verebileceği anlık maksimum akımı hesaplama, şarj süresini hesaplama ve drift araçları için C.S. oranlarını hesaplama işlemlerini kolay bir şekilde yerine getirmeniz amacı ile oluşturulmuştur.

Türkrc RC TOOLS

Programı kullanabilmek için Android işletim sistemine sahip güncel bir telefon ya da tabletiniz olmalıdır. Türkrc RC TOOLS programı ücretsiz bir yazılımdır. Yazılımın gelişmesi içinde fikirleriniz ve önerileriniz bizim için çok önemli.

rc tools menü

Final Drive Ratio, yani son sürüş oranı hesaplaması yapılabilmektedir. Bu hesaplamalara göre uygun spur ve pinyon tespiti işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir. Eğer tutturmanız gereken bir fdr oranı varsa artık gerekli spur ya da pinyonu çok daha rahat bir şekilde bulabileceksiniz.

rc tools fdr

Batarya akım gücü hesaplama, bu işlem ile mevcut bataryanızın verebileceği anlık akımı da Amper değeri olarak öğrenebilirsiniz.

batarya hesaplama

Batara dolum süresi hesaplama, mevcut bataryanızın kaç mA akım ile ne kadar sürece dolabileceğini öğrenebilirsiniz. (Not: 1.50 şeklinde görünen sonuçta bir buçuk saat anlamına gelmektedir. )

batarya dolum

Drift için CS oranı hesaplama, bu araç ile de Drift aracınız için uygun CS Oran hesaplamasını yapabilirsiniz.

TÜRKRC RC TOOLS Programını Telefon veya Tabletinize Aşağıdan İndirebilirsiniz.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.