Craycle Hobby İle Modelciliğe Yeni Bir Bakış

Modelciliğin yeni yüzüne hoş geldiniz. Artık projelerin hayallerde kalmadığı, hayata geçtiği ve bizlerle buluştuğu bir zamandayız. Özellikle 3D yazıcıların yaygınlaşması ile bu gelişim oldukça hızlandı. Hayalinizdeki ürünü tasarlayabilir , 3D yazıcınızla üretebilir hatta isterseniz başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Büyük fabrikalara ya da erişmesi zor ekipmanlara ihtiyaç olmadan bitmiş bir ürün elde etmek bence modelcilik için yeni bir seviye.

Bu gelişmelerle birlikte ülkemizden de çok iyi projelerin çıktığını görüyoruz. Bunlardan biri de Craycle Hobby. Craycle, RC uçak tasarımları yapan yerli bir marka. Bu tasarımları ister kendi 3D yazıcınızda üretebilir, isterseniz de bitmiş ürünü satın alabilirsiniz. Modelciliğe yenilikçi bir bakış açısıyla yaklaşarak çok özel tasarımlara imza atan bu marka, ilk ürünlerini duyurmaya başladı. Ücretli ve ücretsiz pek çok tasarımı bulunan marka, ilk ürünleri olan RANGER MINI RC uçak modelini şu an ücretsiz bir şekilde modelcilerin beğenisine sunmuş durumda. Eğer bir 3D yazıcınız varsa siz de evinizde kendi RC uçağınızı yapabilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa Craycle bunu da düşünerek hazır ürünleri de satışa sundu.

Kendileriyle bir süredir iletişim halindeyiz. RC uçak tasarımları ve testleriyle tam gaz devam devam ediyorlar. Ayrıca RC araba tasarımları hakkında da çeşitli projeler üzerinde çalıştıklarını buradan duyurmak istiyorum. Tüm bu gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Craycle Hobby ile ilgili tüm gelişmeleri aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.

Instagram: @craycle

İnternet sitesi: craycle.com

Craycle Nedir?

2018 yılında temelleri atılan ve uzun süren hazırlıklar sonunda çalışmalarına başlayan Craycle Hobby, Radyo Kontrollü (RC) Modelcilikte tüm geleneksel ve modern teknikleri kapsayan yenilikçi bir tasarım ve AR-GE kuruluşudur. Gerek tarihi araçların ölçekli olarak 3D baskı RC uçak, RC araba veya RC gemi şeklinde modellenmesi, gerekse özgün ve benzersiz konsept tasarımları ile çalışmalarına devam etmektedir. Bu modelleri geliştirirken tasarımı; mekanik, aerodinamik ve termal hesaplamalara dayanarak iyileştirip bu iyileştirmeleri saha testleriyle doğrulamaktadır. İlk modeli FPV Orca’nın beklenenden yüksek talep görmesi üzerine satışlara 2020 yılında başlayarak üretimi ve tasarımı tam zamanlı hale getirmiştir.

Instagram, Pinterest, Youtube gibi sosyal medyalar üzerinden takipçilerine ulaşarak gelecekte yapmak istediği tüm projeleri Türkiye’de gerçekleştirerek, olumlu bir etki yaratmak ve ilham veren bir firma olmak istemektedir.

Craycle tasarımlarını ve ürettiği modelleri tüm dünyaya sunabilecek alt yapıya kısa sürede ulaşmıştır. Satışlarının büyük çoğunluğu ihracat tabanlı olup ülkeye döviz akışı da sağlamaktadır. 7’den 70’e her bireye hitap ederek, özellikle Türkiye’de havacılığı yaygınlaştırmak ve sevdirmek en önemli hedeflerinden biridir.

Craycle bünyesinde bulunan tüm 3D uçak ve ürünler geliştirilmeye açık olarak tasarlanmaktadır. Böylece Craycle’ın geliştirdiği herhangi bir ürünün gelecekte yapılacak iyileştirmeler ve eklentileri gibi güncellemeleri de mümkün olacaktır. Bunu bir mobil aplikasyonun güncelleme alması gibi düşünebilirsiniz. Craycle bu anlamda müşterilerinin hali hazırda satın aldığı modelleri için güncel tasarımlara ulaşmalarını sağlamaktadır.

Craycle, ürünlerini geliştirme süresince takipçilerine modelin Beta versiyonlarını uygun fiyatla sunarak ilkel tasarımlarına erişim imkânı sağlamaktadır. Beta versiyonu satın alan müşteriler modelin nihai haline de ücretsiz olarak erişim sağlayabilmektedir. Bu yöntemle yeni bir modelin tasarım sürecinde Craycle Topluluğu’nun katkılarına, farklı bakış açılarının getirebileceği yenilikçi fikirlere ve tasarım geliştirmelerine ulaşmayı hedeflemektedir.

Misyon:

Craycle Türkiye başta olmak üzere Tüm Dünya’da havacılığın yaygınlaşması ve ulaşılabilir hale gelmesini görev edinip misyon olarak benimsemiştir. Bunları yaparken sınırlı tabi kaynaklara, doğaya ve canlılara saygılı olmayı temel ilkelerinden biri haline getirmiştir

Vizyon:

Craycle Sivil Havacılık temelinde mesafeleri ortadan kaldırıp süreleri ve maliyetleri düşürerek Biliminin, Teknolojinin ve Sanatın dünyanın her yerine eşit şartlarda ulaştığı, yaşanılabilir ve sürdürülebilir bir dünya inşa etmek, sürdürülebilirlik akımına destekçi ve yön verici bir topluluk yaratmak istemektedir.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

1 yorum
  1. Umut Kılıç diyor

    Ülkemizde yaratıcı işler görmek ne güzel.. Yolu açık olsun…
    Detaylı tanıtım için teşekkürler, sayenizde bu güzel markayı tanımış oldum…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.