Intellect 4400 mAh 120C 2S LCG Shorty LiPo

Yüksek kalite , yüksek performans. Intellect , sınıfının en iddialı LiPo bataryalarından biri olan 4400mAh 120C 2S LCG Shorty ile inceleme konuğumuz.

Son zamanlarda popülaritesi git gide artan Shorty bataryalar daha önce 1/10 Buggy , F1 gibi araçlarda kullanılıyordu. Fakat Drift dünyasının tamamen Shorty bataryalara dönmesi ve touring şasilerinin de yavaş yavaş bu yola doğru girmesiyle pek çok modelcinin alışveriş listesinde yer almaya başladı. Bu yazıdaki konuğumuz ise Intellect’in ağırlık / performans oranıyla göz dolduran modellerinden biri BG2S4400PT1. Platinium serisi olarak sınıflandırılan BG2S4400PT1 , 2019 modelinin güç ve dayanıklılık olarak geliştirilmiş hali.

Bu LiPo’da bahsetmemiz gereken ilk konu shorty yani kısa tip bir batarya olduğudur. 94x47x20mm boyutundaki kasasının en ilgi çekici kısmı ise 20mm kalınlığı. Bu sayede 165gr gibi çok düşük bir ağırlığa sahip. Ağırlık dengesinin çok kritik olduğu senaryolarda düşük ağırlık merkezi (LCG) ve 165gr ağırlık, size denge konusunda çok geniş bir ayar imkanı sunuyor.

Gerçek dünya testine gelecek olursak Intellect 4400mAh 2S , boyutundan beklemeyeceğiniz bir performansa sahip. Hızlanma sırasında 120C deşarj akımını sonuna kadar hissediyorsunuz. Hatta bu sayede daha önce kullandığım 120C yazan lipoların sanki gerçekte 90-100C gibi olduğunu fark ettim. Eğer rekabetçi bir yarıştaysanız ve shorty batarya kullanmanız gerekiyorsa aradığınız güç burada.

Uzun kullanım testi ise işin başka bir boyutu. Sahip olduğum iki bataryanın birini yaklaşık 150 şarj döngüsü kullandım. Henüz performansında ufak bir düşüş , şişme , iç dirençlerinde artma ya da voltaj dengesizliği gibi durumlar olmadı. Orta seviye LiPolarda şimdiye kadar bazı değişimler gözlemlenirdi. Bu nedenle Intellect’in kullanım ömrü olarak uzun olacağını düşünüyorum.

Yüksek kaliteli LiPoları ile bilinen Intellect , 4400mAh 120C 2S Shorty LiPo ile beğenimi kazanan ve keyifle kullandığım bir LiPo oldu. Eğer bu tür bir LiPo olacaksanız , bu ürüne mutlaka şans vermenizi tavsiye ederim. Uzun kullanım testi hala devam ediyor. Gelişmeleri bu yazının altında paylaşacağım.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.