Turnigy Graphene 6000mAh 90C 2S LiPo

Yenilikçi teknolojisi ile Graphene serisi...

RC dünyasının her alanı için özel lipo seçeneği olan Turnigy, Roar onaylı Graphene serisi ile yarışçıların ihtiyacı olan gücü ve dayanıklılığı sağlamayı hedefliyor.

Graphene (Grafen), aslında karbon atomlarının farklı bir formatta düzenlenmiş halidir ve iki boyutludur. Özelliği ise elektriği çok hızlı iletebilmesi ve çok dayanaklı olmasıdır. Bu nedenle geleceğin pil teknolojilerinde ve yeni nesil süper bilgisayarlarda grafenin bolca kullanılıcağı düşünülmektedir.

Turnigy Graphene serisini özel yapan ve ismini veren şey ise 0.335nm kalınlığında bir grafen katmanına sahip olmasıdır. Bu grafen parçacıkları elektriğin daha az direnç ile akmalarına izin veren bir yoğunluğa sahiptir. Bu sayede güç daha rahat iletilirken aynı zamanda daha soğuk çalışması da sağlanmaktadır.

Standart lipo pillerde iç direnç 3mO civarında olabilmektedir. Graphene serisi ise 1,2mO değerinin altında kaldığını iddia ediyor. Yaptığım testte 1 mO değeri ile bunun doğru olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca 600’den fazla şarj/deşarj döngüsünde sağlıklı bir şekilde çalışabildiği de Graphene serisinin önemli özelliklerinden biri.

Turnigy LiPo serisinin en üst seviyesini temsil eden Graphene, boyut ve kapasite olarak pek çok çeşite sahip. Bu yazıda bahsettiğim 2 hücreli 6000 mah 90C olan model ise başta 1/10 EP Mod olmak özere , 1/10 buggy ve 1/8 ölçekli arabalar da da güvenle kullanılabilir. Sürekli olarak 540 amper güç verebilen bu lipo ,15C ‘ye kadar şarj edilebilmekte. Fakat bu değer en uç seviye olduğu için daha düşük değerlerde şarj etmek pilin sağlığı için daha iyi olacaktır.

300 gram ağırlığındaki pil 139x47x26 mm ölçülerinde ve 5mm konnektörlere sahip. Konnektörlerin hem ön hem arkada olması sayesinde + ve – kutubu dilediğiniz yönde kullanabilirsiniz.

Özellik tablosu:

Uzunluk 139mm
Genişlik 47mm
Yükseklik 26mm
Ağırlık 300gr
Kapasite 6000mah
Voltaj 2s2p 7.4v
C-Değeri 90C
Stil TC-Stock/Mod Spec
Güç Bağlantı 5mm Bullet
Balans Bağlantı 2mm Bullet
Maksimum Şarj Akım 15C
Tip 2S Sert Kasa Lipo

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.