Gebze Model Araba Pisti Projesi

Gebze belediyesi ile asfalt pist projesi hakkında bir toplantı düzenlendi. Türkiye'de nadir olarak destek olunan pist yapım projelerine önderlik ettikleri ve ilgi ile bizleri dinledikleri için Gebze Belediye Başkanlığımız yöneticilerine ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız.

gebze model araba pisti

Gebze Model Araba Pisti Projesi

Türkiye’de ki model araba pistinin azlığından ve var olan 1 adet devlet pistinin yetersizliğinden dolayı yeni bir yer aranmakta idi. Bu arayışlara ise Gebze belediyesinden bir cevap geldi 5ve yeni projelerinde asfalt piste olanak sağlayabileceklerini söylediler.

Bunun üzerine Celil ÇAKMAK beyin önderliğinde mail ve telefon trafiği ile süreç yaşanmaya başladı. Gebze belediyesinin bu konuda hassas davranarak ülkemizde yer alan pistlerden Bursa BUMOD model araba pistini araştırması ve bunun önderliğinde planlar hazırlanması ile bugün İstanbul’da iki taraflı bir görüşme gerçekleşti.

Gebze Belediyesinden, Belediye Başkan Yardımcısı ve Proje müdürü gelerek Anıl GONCA, Celil ÇAKMAK ve Mustafa ERDÖNMEZ ile pist hakkında görüştüler ve bilgi alışverişinde bulundular. Pistin olmaz ise olmazlarından, nasıl daha iyi olabileceğine kadar pek çok konuda konuşulup sunumlar yapılarak detaylandırma kısımları tamamlandı. Model arabaların hızları, genel yapıları gibi kilit noktalarda ayrıca kullanıcıların, araç bakımı için ihtiyaç duyacağı pit ve diğer malzemeler için de konuşmalar gerçekleştirildi.

Pistin aslında nasıl olması gerektiği ve nasıl kullanılabileceği konusunda hem yurt dışı hem yurt içi örnekler kullanılarak karşılık fikir alış verişleri yapıldı. Model araba yarışlarının ciddiyeti ve Dünya çapında ki büyük yarışmaları da bu konu da anlatılarak bilgilendirmeler yapıldı.

Pist konusunda, sadece kullanıcılar değil seyirciler içinde en iyi olanaklar düşünülerek bu konuda yapılabilecek tüm durumlar hakkında çeşitli notlar alındı.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.