Bir Hafta Sonu Kaçamağı

İstanbul'da yağmurun dinmesini fırsat bilip Maltepe Pistine kaçtığımız bir gün daha...

İstanbul’da yaz bittikten sonra yağmurlar başladı, gün ve gün hava durumu raporlarını takip ederek en uygun hafta sonu için karar vermeye çabalamıştık. En uygun gün olan 5 Kasım pazar gününe karar kıldık ve buluştuk. Önceden yaptığımız planlara göre çay, kahve teminini kendimiz yapacaktık ve yapmıştık da. Önce ki gün yağan yağmurdan kalan sular pistte problem yaratsa da Sercan arkadaşımız, tüm suyu tahliye edip bize kuru bir pist sağlamıştı. Maltepe Pisti, her zaman ki gibi bir gün öncesinden hatta bir saat öncesinden farklı olabilen bir pist olduğu için yine bu huyunu sürdürdü ve ilk 1-2 pil arabaların yolda dans edişi ve buz pateni figürleri ile bunu süslemesini izlemek ile geçmişti.

maltepe pisti buluşması

Pistte attığımız turlar ilerledikçe yol tutuşu artmaya başlamıştı, çünkü araçlar tur attıkça pistte ki tozu temizliyor ve lastiklerin tutunmasını arttırıyordu. Fakat, yine de tutmuyor abiiiiiii lafları ağzımızdan eksik olmuyordu.

maltepe pisti buluşması

Herkes arabasında ayarlar deniyor, bu en iyisi, işte şimdi oldu diye diye mutluluk naraları atarak aracını kullanmaya koyuluyordu. Araçlar pistte adeta formula 1 yarışını simüle edercesine gidiyordu ve etraftan meraklı insanları da topluyordu.

maltepe pisti buluşması

Araçların bu denli güzel ve seri gidebilmesinin sebebi ise üstlerine titrememiz ve piste uygun ayarlamalar ile hareket etmemizdi. Bugün ayrıca kendi sıcak suyumuzu getirdiğimiz ketıl aracılığı ile sağlıyor ve böylece istediğimiz tarzda çay, kahve gibi içecekleri rahatlıkla tüketebiliyorduk. Bunun keyfi de cidden ayrı idi.

maltepe pisti buluşması

maltepe pisti buluşması

Kara Bulutlar…

Ekibimiz bir şey fark etmişti, bende ki uğursuzluk ve şansızlık olayını artık başkalarına aktarmıştım. Özellikle bundan en çok madur olan ise Gökay olmuştu… Gökay’ı en son gördüğüm de pulleyinden kaçan rulmanı arıyordu, fakat hunharca kullandığı rulman istifasını vermiş ve ilk otobüs ile kaçmıştı. Hemen takım çantalarımızda uygun bir rulman bulup kendisine taktim ettik ve aramıza geri döndü.

maltepe pisti buluşması

Sürpriz Var

Günün sürprizi ise Sercan arkadaşımızın bana olan hediyesi idi, HK 450 Helikopter… Bu benim ikinci helikopterim idi fakat ilk kez bu kadar gelişkin bir helikoptere sahip olmuştum. Şimdilik rafta ki yerini aldı, ta ki simülatörde başarılı olup kullanabileceğim zamana kadar.

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.