XRAY XB8 2018

XRAY XB8 2018 Tanıtıldı

XB8 2018

 • Ön tekerlekler ve yan koruyucular arasında daha fazla boş alan olan yepyeni şasi, daha iyi şasi esnekliği içi arka destek için yeni konumlar. Kir toplama olayını en aza indirmek amaçlı yeni tasarım.
 • Tamamen yeni şasi tasarımı XB8 ve XB8E platformları arasında tam uyumludur.
 • Tamamen yeni kanat montajı süper ile düşük CG % 40 daha hafiftir. Arka süspansiyonun arkasında önemli ölçüde daha az ağırlık ile taşıma özelliklerini önemli ölçüde geliştirir. Tamamen yeni yapı daha esnek olmasını sağlar. Yeni ve optimize edilmiş kanat montaj konumlarına sahiptir.
 • Kanatçık ve arka şasiye arasındaki tüm yeni arka destek, çarpma esnasında arka şanzımanın kırılmasını ve enerjinin şasinin farklı bir bölümüne taşınmasını önler.
 • Arka kanattan aracın ortasına kadar yeni ağırlık aktarımı, arka dif bölmesi üzerindeki gerilimi azaltır.
 • Arka gövde tutacağı tamamen yenilenmiştir.
 • Tamamen yeni arka şok kulesi, iki adet amortisör montaj konumu, yeni kanat montajının ve redüktör desteğinin takılabilmesi için güncellenmiş bir tasarıma sahiptir.
 • Sıcak koşullarda artırılmış yan stabilite ve geliştirilmiş dayanıklılık için daha sert alt arka kollar
 • Artan güvenilirlik için tamamen yeni, daha güçlü, takviyeli direksiyon bilyası derzleri.
 • Dingil topu ve somunu birbirine bağlayan yeni karma grafit contalar, çok tozlu koşullarda bile pivot topların serbestçe çalışmasını sağlar.
 • Daha hassas diferansiyel sızdırmazlık için tamamen yeni geliştirilmiş diferansiyel O-halkaları.
 • Engebeli koşullarda daha iyi şok performansı için daha yumuşak şok membranlar.
 • Artan arka çekiş için Arka CVD sürücü şaftları.
 • Artan çekiş için 2.6mm arka salma çubuğu.
 • Diferansiyel bölmeler için daha güvenilirlik için tamamen yeni baş vidaları.
 • Yüksek hızdaki parçalarda gelişmiş kullanım ve dar köşelerdeki dönüşün iyileştirilmesi için yüksek hızlı gövde.

XB8 2018

XRAY XB8 2018 Şasi

Şasinin aracın önemli bileşenlerinden biri olmasıyla birlikte, tamamen yeni olan 2018 şasi, çok sayıda iyileştirme özelliğine sahiptir.

Şasi üzerindeki arka askı montaj konumu, şasi esnekliğini arttırmak ve çekişi artırmak için geriye doğru hareket ettirildi.

Yepyeni şasi, şasi şerit ile temas ettiğinde kir toplamanın önüne geçen ön kenarlı pah kırma özelliklerine sahiptir. Pahlı köşeler kiri “kesmez”; aksine kir, pahlı kenarlar boyunca kayacak ve şasinin önüne sıkışmayacaktır.

Yan korumalar tam gaz ve tam direksiyon kilidinin şişirilmiş lastiklerin yan korumalara temas etmemesini ve serbestçe çalışabilmesini sağlamak için 4mm geriye doğru hareket ettirildi.

XRAY XB8 2018

Aracın bakımını kolaylaştırmak için en küçük ayrıntılara sahiptir. XB8 veya XB8E’de aynı kasayı kullanabilmenizi sağlamak için çapraz platform uyumluluğuna sahiptir.

XB8 şasi, stratejik olarak düşük stresli alanlarda işlenmiş 3mm yüksek kaliteli Swiss 7075 T6 alüminyumdan CNC’ye işlenir ve daha sonra gücü veya sağlamlığı etkilemeden mümkün olduğunca hafif yapmak için eloksal haline getirilir. Mümkün olan en düşük ağırlık merkezi ve uygun şasi esnekliği sağlamak için motorun, yakıt deposunun ve diferansiyelin altında kalan kısımlar özel olarak ayarlandı.

XRAY XB8 2018

XRAY XB8 2018 Arka Kanat Tutacağı

Arka kanat tutacağı tamamen yenidir ve tamamen yeniden tasarlanmıştır. Yüksek hızlı durumlarda dengeyi artırır.

Komple kanat montajı önceki versiyondan %40 daha hafiftir ve arka süspansiyonun arkasındaki ağırlığı önemli derecede azaltır ve CG’yi önemli derecede azaltır. Kanadın tutamağı, darbeler esnasında hala esnemeye devam eder. Kanat maksimum stabilite için yeniden tasarlandı.

XRAY XB8 2018

XRAY XB8 2018 Kanat Tutacağı Desteği

Çarpışma darbeleri sırasında arka diferansiyel kutusunun kırılmasını önlemeye yardımcı olmak için arka kanat konstrüksiyonu tamamen yeniden yapılandırıldı ve çarpma darbe enerjisini kanat ve şok kulesinden merkezi olarak çözülmüş şana aktaran tamamen yeni bir kanat tutacağı desteğine sahip.

Kanat tutucu bileziğinde de entegre bir gövde bulunmaktadır.

XRAY XB8 2018

XRAY XB8 2018 Şasi Kolonları

Tamamen yeni arka kollar daha kısadır ve şasi üzerindeki montaj konumu, yeni bir şasi esnek noktası konumu için yeniden konumlandırılmıştır. Şasi braketinin bölme duvarına monte edilmesi, daha hassas inişler ve daha fazla güç kesmeden çekiş sağlamak için süspansiyonun şok kuleleri yoluyla enerjinin transferini ortadan kaldırır.

Arka arka destek, gelişmiş esneklik ve sertlik için orta sertlikte bir kompozit karışımı ile kalıplanır ve isteğe bağlı grafit ek parçalarının montajını, şerit parantezini takviye ederek belirli parça koşulları için daha sert hale getirir.

XRAY XB8 2018

XRAY XB8 2018 Amortisör Kuleleri

Şok montaj ayarının kurulum olanaklarını artırmak için, tamamen yeni arka şok kulesi, seçilebilecek iki şok pozisyon sırasına sahiptir.

Daha Yüksek Amortisör montaj delikleri: Daha az çekiş, düşük çekişli pistler için önerilir.

Daha düşük Amortisör montaj delikleri: Artan kararlılık, yüksek çekişli pistler için önerilir.

Alüminyum kuleler, premium Swiss 7075 T6’dan CNC’ye işlenmiş ve ayrıca siyah kaplamalı. Daha sert alu şok kuleleri yüksek çekişli pistlerde daha iyi performans sağlar. İsteğe bağlı ön grafit şok kulesi, daha fazla çekiş gücü sağlamak için daha fazla esneklik sunar ve düşük çekişli pistler için önerilir.

XRAY XB8 2018

XRAY XB8 2018 Süspansiyon Kolları

Yüksek sıcaklık koşullarında performansı artırmak ve güvenilirliği artırmak için kitte yeni Sert kollar bulunur. Uzun sürümü kollar daha fazla çekiş sağlamak için yardımcı olur.

Süspansiyon kolları – özellikle esneklikleri, uzunluğu ve konumu – otomobilin performansı için son derece önemlidir ve bu nedenle çeşitli uzunluk ve kolların sertliği isteğe bağlı olarak mevcuttur.

Uzun kollar:Artan çekiş, orta büyüklükten büyük paftalara önerilir.Kısa kollar:Artan dönüş, artan direksiyon, kısa teknik yollar için önerilir.

Kısa kolları kullanmak için, isteğe bağlı süspansiyon tutucuları # 353317 ve # 353325 kullanılmalıdır

XRAY XB8 2018

XRAY XB8 2018 ACKERMANN

Top-mafsalların güvenilirliğini ve mukavemetini artırmak için (özellikle sert çarpışmalarda), 6.8mm direksiyon bilyalı mafsal yeniden tasarlandı ve takviye edildi.

Özel olarak tasarlanmış bilye pimleri direksiyon kilidini ortadan kaldırır ve daha fazla direksiyon yarıçapına izin verir. Entegre edilmiş arka durdurucular, pivot toplarının çökmelerini kesmemelerini sağlar.

Ackermann, işlenmiş Swiss 7075 T6 direksiyon plakası üzerinde kolayca ayarlanarak en yüksek güvenilirlik ve mukavemet sağlar.

XRAY XB8 2018

XRAY XB8 2018 Pivot Balls

Aşırı tozlu koşullarda bile süspansiyonun güvenilirliğini ve serbest dolaşımını arttırmak için pivot topu fincanları toz oluştuğunda bile daha fazla serbest dolaşım sağlayan yeni bir grafit malzemeden kalıplanır.

Ağırlığını azaltmak ve CG’yi düşürmek için, ön üst pivot topları, maksimum mukavemet için çelik dişli bir parça ile birleştirilir. Alüminyum bilya, üstün Swiss 7075 T6’dan işlenmiş ve ayrıca uzun ömür için sert kaplamalı.

XRAY XB8 2018

XRAY XB8 2018 Gear Diferansiyel

Diferansiyellerin contasını iyileştirmek ve güvenilirliği artırmak için (özellikle uzun sürüşlerde), diferansiyellerin contası geliştirildi. Yepyeni difüzör O-ringleri, difüzyonu sızdırmaz hale getirirken ve yüksek basınç altında bile sızıntıyı önlerken oldukça düzgün çalışıyor.

Yüksek hacimli diferansiyeller, doğru güvenilirlik ve performansı garanti eder. Geliştirilmiş diferansiyel momenti için yüksek yağ hacmi kapasiteli kasalar, daha güçlü fark pimleri ve daha büyük dişli dişlere sahiptir. Diferansiyelin daha büyük hacmi ve dişli dişlerin şekli, yağ aşırı ısınmayı azaltır.

XRAY XB8 2018

XRAY XB8 2018 Amortisörler (Şoklar)

Engebeli izlerin stabilitesini arttırmak için şok membranı yeni bir yumuşak malzemeden üretilir. Daha yumuşak membranlar şokların en küçük darbe emicilerinden daha iyi emilmesini ve inişli çıkışlı parçalardaki stabiliteyi arttırmasını sağlar.

Büyük boyutlu büyük şoklar 16.2mm I.D. Şok cisimcikleri, hızlı ve kolay yay ön yük ayarlaması için ayarlanabilir bir yaka için harici olarak diş açılmıştır. Şok cisimleri titanyum renginde sert kaplamalı olup 1 parça alu şok kapa sahiptir.

Kalın, sağlam şok milleri, kötü niyetli yarış koşullarını ve büyük atlamaları ele alır. 3.5 mm kalınlığında şok şaftları, özel olarak yüksek gerilimli çelikten işlenmiş ve daha sonra, pürüzsüz çalışma sağlamak için süper pürüzsüz bir yüzeyle öğütülmüştür.

XRAY XB8 2018

XRAY XB8 2018 Sürüş Şaftları

Tüm pist koşullarında daha fazla arka çekiş oluşturmak için arkada CVD sürücü şaftları kullanılırken, kararlılığı sağlamak ve maksimum direksiyon açısında titreşimi azaltmak için ön tarafta üniversal tahrik milleri kullanılır.

Tüm tahrik milleri, dünyaca ünlü HUDY Spring Steel ™ ‘den üretilmektedir ve bu sayede, off-road araçlarda kullanılan dünyanın en ince ve en dayanıklı tahrik milleri elde edilmektedir. Tüm tahrik milleri ve tahrik üniteleri eşsiz ömür ve güvenilirlik sağlamak için özel bir sertleştirme işlemi ile sertleştirilir.

Orta büyük ve daha güçlü outdrives koruyucu lastik çizme, kalın 3mm pimler ve koruyucu kilitleme halkaları içerir.

XRAY XB8 2018

XRAY XB8 2018 Anti Rollbars

Tüm pist koşullarında çekişi artırmak için, arka viraj durdurma çubukları 2.6 mm’ye değiştirildi.

Viraj denge çubukları, yaylı çelik malzemeden üretilir, ön ve arka difüzyon kasalarına kolayca monte edilirler ve ayarlanabilir bağlantılar kullanılarak kolaylıkla ayarlanabilirler.

Farklı kalınlıklarda anti-roll bar teller ince ayar için isteğe bağlı olarak mevcuttur.

XRAY XB8 2018

XRAY XB8 2018 Soket Tipli Vidalar

Ömrü uzatmak ve bakım kolaylığını artırmak için düzenli altıgen vidalar yerine yeni soket başlı vidalı vidalar kullanılmaktadır. Soket başlı vidalı vidalar daha güçlü ve daha güvenilirdir, bu da arabada çalışmayı kolaylaştırır.

 

 

Daha fazlası ve ayrıntılar için; XRAY Web Sitesi

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.