Sanwa MT-S İncelemesi

Hız, hafiflik ve ergonomi ise aradığınız işte tamda burada.

Sanwa MT-S

RC model araçlarda kumanda seçimi yaparken çoğu kullanıcı kumandaya pek dikkat etmez. Genellikle fiyatına ya da görünümüne göre bir seçim gerçekleştirir. Bu yüzden sizlere Sanwa MT-S ‘i tanıtmak istedik. Sanwa , ürettiği kaliteli, performanslı, kumanda ve elektronikleri ile tanınmaktadır. Yıllar içinde pek çok yenilik barındıran ve en hızlı tepki sürelerine sahip kumandalar üretmiştir. Bu yazımızda ise firmanın üretmiş olduğu MT-S modeline göz atacağız.

Sanwa MT-S

sanwa mt-sMT-S’i sınıflandırmak için sanırız ki şu cümle uygun olacaktır “Kırpılmış MT-4S”. Cihaz, görünüş itibariyle MT-4S i andırsa da, özellikleri bakımından biraz kırpılmış durumda. Fakat hala Sanwa’nın o yarışçı ruhunu ve bayrağını taşımaya tüm gücü ile devam ediyor. Kumandanın yanında artık anten derdinizi bitirecek olan Sanwa RX-482 alıcı gelmekte. Sanwa MT-S, temelde orta sınıf ve 4 kanal bir kumanda olarak tasarlanmış olmasına rağmen, yarışlara girebilceğiniz seviyede performans da gösterebilmektedir.

Sanwa MT-S Genel Özellikleri

Kumandanın genel özelliklerine bakacak olursak … Sanwa MT-S ‘in en büyük özelliklerinden biri servo hız kontrolü özelliğidir. Bu, curve yani yumuşatma ya da eğrilik vermek yerine direkt olarak servonun hızına müdahale etmektedşr. Sanwa MT-S de SRG, Digital ERG, SDX Serisi servoları standart hızlarından daha yüksek hızda çalıştırabilir olmasıdır.

Kumanda , anlık olarak alıcıya direkt bağlanan, alıcı pilinin voltajını ekranda gösterebiliyor.RX482 Sanwa MT-S ister LiFE istenirse ise 4 adet AA Pil (Standart Pil) ile kullanılabilmektedir, pilin voltajı azaldığında ise size sesli uyarı vererek sizi uyarmakta, pil biterse de eğer aktif ettiyseniz Fail Safe özelliğini devreye sokmaktadır. Kumandanın diğer bir güzel özelliği de dahili anten yapısı, bu sistem sayesinde eski kumandalarda ki gibi çantanızda kırılabilecek bir anten mevcut değildir, cihazın anteni içine gömülü olarak gelmektedir.

Sanwa MT-S

Sanwa MT-S de telemetri desteği de bulunmaktadır bunu, aktif edebilmek için uygun telemetri alıcısı (RX-462 vb.) ve bağlantı sensörleri gerekmektedir. Kumanda arkadan aydınlatmalı noktalı matris yapıda bir ekrana sahip, ekran boyutu ve sunduğu bilgiler gayet yeterli, menüler ise ilk başta biraz karmaşık gelse de sonradan alışınca gayet kullanımı kolay ve hızlı oluyor. Özellikle, kısayol tuşlarına atama yapabileceğiniz Tweak ayarları ile yarış sırasında, ani değişiklikleri kolayca absorbe edebilir hale geliyorsunuz. Kumandanın tur sayacı, epa, d/r gibi artık standartlaşmış özellikleri de mevcut olmak ile beraber son derece kullanışlıdır.

Sanwa MT-S Tasarımı

Sanwa MT-SSanwa’nın standart tasarımını sürdürmek ile beraber MT-4S e göre daha küçük bir yapıdadır, hafifliği ve küçüklüğü bizce kullanıcılar için bir avantaj oluyor, özellikle uzun süreli yarışlarda. Kumandanın dahili anteni de bir tutacak şeklinde yapıldığı için, sağlam ve istikrarlı yapıda duruyor. Kumanda mavi tonlarında arkadan beyaz aydınlatmalı ekran kullanmaktadır. Kumandanın tutuş kısmı ise ele tam oturmakta ve bileği yormamaktadır. Ayrıca, gaz ve direksiyonun tansiyonunun ayarlanabilir olması da kullanış açısından avantaj sağlamaktadır.

Kumanda elinizde iken verdiği hissiyat MT-4S ile aynı olmak ile beraber sadece biraz hafif kalması ile bunu hissettirmektedir. Zaten performans olarak yaptığımız karşılaştırmalarda hiç bir farkta göstermedi.

Sanwa MT-S Teknik Özellikleri:

●Beyaz aydınlatmalı ekran
●Geniş ve noktasal ekran
●Gaz ve Direksiyon sertliği ayarlama
●ADJUSTABLE TRIGGER
●Dahili Anten
●TELEMETRY FUNCTION
●DUAL RATE
●SERVO Hız Kontrolü
●SERVO Ters Çalıştırma
●TRIM/SUB TRIM
●CURVE(EXPONENTIAL / ADJUSTABLE RATE CONTROL)
●FAIL SAFE(RADIO WAVES / BATTERY)
●EPA
●OFFSET
●BIND
●BASE
●FUNCTION
●Gaz Tipi (70:30/50:50)
●ANTI-LOCK BRAKE
●MODEL İsmi (10 Harf)
●MODEL Hafızası(20 Model)
●MODEL(Seçme/Temizleme/Kopyalama)
●Zaman Sayacı(Tur/ INTERVAL / Geri)
●Kayıt Tutucu
●Alarm Seçenekleri
●Telemetri Seçenekleri
●Tuş Atama SW / TRIM)
●BUZZER(Ölçek/ Ses Değiştirme)
●Alıcı Bataryası Alarmı
●LCD Tonu
●Ses Ayarı
●Kolay Kurulum Sihirbazı
●RF Modu Seçimi (FH4/FH3)
●Tepki Modu Seçimi (NOR/SHR/SSR)
●Direkt Model Seçimi
●AUX1(SELECT THE OPERATION TYPE OF 3CH)
●AUX2(SELECT THE OPERATION TYPE OF 4CH)
●AUX TYPE SETTING
CODE AUX (COMPATIBLE WITH SUPER VORTEX ZERO & TYPE-D MENU)
STEP AUX (STEP 1 to 100)
POINT AUX (2 to 6 POINT)
4WS MIXING (FRONT/REAR/NORMAL/REVERSE
MOA MIXING(FRONT-WHEEL-DRIVE/4WD/REAR-WHEEL-DRIVE)
*DRIVE RATE IS VARIABLE.
AUX MIXING (ST MIXING, TH MIXING)
●4 Tane AA Pil
●Uyumlu Alıcılar; RX-380, RX-381, RX-451, RX-451R, RX-461, RX-462, RX-471,
RX-472, RX-481, RX-482

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.