SRT CH6012 İnceleme

Her üründe olduğu gibi bütçe arttıkça alınacak ürünün kalitesi de genellikle doğru orantılı olarak artmaktadır. Bu durum servolar için de genellikle böyle gitmekte. 1/10 ölçekli araba kullanıcıları için kaliteli ve üst seviye sevo arayanlara tavsiye edilebilecek daha çok model vardır. Fakat uygun fiyatlı ve gerçekten gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim servo sayısı oldukça azdı. Ta ki SRT CH6012 gelene kadar. Eğer uygun fiyatlı ama iyi performans veren ve kaliteli bir servo arıyorsanız bu inceleme tam size göre.

SRT yani Star Refined Technology markası ülkemiz kullanıcıları için henüz yeni yeni duyulan bir marka. İlk gördüğümde teknik özellikleri ve detayları ilgimi çekti ve satın alıp test ettim. CH6012 model isimli bu servo 1/10 on-road ve 1/10 off-road araçlar için uygun bir model olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça güzel bir kutuya sahip olan servonun yanında çeşitli bilgilendirme kağıtları , servo kolları ve dört adet sticker çıkıyor.

SRT CH6012’yi elimize aldığımızda yarı alüminyum bir kasaya sahip olduğunu görüyoruz. Fakat ilk dikkatimizi çeken şey 80mm uzunluğundaki kablosu oluyor. Servolar genellikle 200mm’den uzun kablolar ile satılır ve bu uzunluk pek çok on-road şasi için gereksiz derecede uzundur. Kabloyu biryerlere sıkıştırmak pek kolay olmadığı için pek çok kullanıcı kabloyu kısaltmayı tercih eder. SRT, kullanıcıların bu davranışını görmüş olacak ki kısa bir kablo tercih ederek bizi bu uğraştan kurtarmış ve çok da iyi olmuş.

Servonun kasasını açıp dişlilere baktığımızda titanyum ve alüminyum dişliler ile karşılaşıyoruz. Dişliler yeteri kadar yağlanmış ve aralarında hiç bir boşluk yok.

Bir servoda en önemli noktalardan biri istediğiniz konumda sabit bir şekilde kalabilmesidir. Kalitesiz servolarda, servo kolunda oynamalar görmek , arabanızı o servoya emanet etmemek için yeterli bir sebep olarak gösterilebilir. CH6012’yi ilk taktığımda bunu test ettim. Hızlı virajlarda ve tam gaz gittiğiniz düzlüklerde yönlendirme sistemi tam olarak olması gerektiği gibi stabil bir şekilde konumunu koruyabiliyor. Hatta bu konuda üst seviye modellerden pek farkı olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

6v ve 7.4v çalışma voltajına sahip olan model 6v’da 0.07 sn – 9kg/cm , 7.4v’da ise 0.06sn – 12kg/cm değerlerinde çalışabiliyor. Kağıt üstünde aralarında pek bir fark olmasa da sürüş sırasında sadece bu konuya odaklanırsanız aradaki o ufak farkı hissetmek mümkün.

Üst modellerin yarı fiyatına satılan SRT CH6012, stabilitesi ve sunduğu hız ile oldukça beğenimi kazanan bir servo oldu.

Modülasyon Dijital
Tork 6,0V: 125,00 oz-in (9.0 kg-cm)
7,4V: 166,60 oz-in (12.00 kg-cm)
Hız 6.0V: 0.07 sn / 60 °
7,4V: 0,06 sn / 60 °
Ağırlık 1.45 oz (41 gr)
Boyutlar Uzunluk: 1.61 inç (41 mm)
Genişlik: 0,79 inç (20 mm)
Yükseklik: 1.04 inç (26,4 mm)
Motor Tipi Çekirdeksiz (Coreless)
Dişli Türü Titanyum / Alüminyum

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.