Serpent Spyder SRX2 HT TEAM 1/10 2wd

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM 1/10 2wd

Serpent Spyder SRX2 1/10 2 çeker buggysinin yeni versiyonu olan Serpent Spyder SRX2 HT TEAM 1/10 2wd isimli buggysini duyurdu. Aracın bu sürümü özellikle yüksek ve orta dereceli tutuşa sahip halı vb. yapıda ki pistler düşünülerek tasarlanmış olup, yüksek performans hedeflemektedir. Serpent’in bu aracının kendine has bazı özel noktalarıda bulunmaktadır.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM 1/10 2wd

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM 1/10 2wd Genel Özellikleri

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM 1/10 2wd de bazı parçalar diğer modellere göre değişiklik göstermekte ve güncelleme içermektedir. Bu değişimleri aşağıdan detaylıca okuyabilirsiniz.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM 1/10 2wd

 Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Şasi

Hafif, sert kaplamalı ve lazerle oyulmuş 7075 T6 alüminyum şasi plakası, mükemmel bir ağırlık dengesi sağlayan ve elektronik, pil ve servo için optimum alan sağlayan bir düzenle. Alüminyum ön kalkış plakası, yarış için daha fazla boşluk sağlamak için ayrı ve açılıdır ve daha iyi burun inişleri sağlar. (ayrı kalkma plakası opsiyonel karbon kasanın montajını da sağlar).

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM

 

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Transmisyon

Yüksek çekiş gücü için 3 dişli şanzımana sahiptir.. 4 dişli dikey iletim sistemine veya 4 dişli yerleştirme şanzımanına uyacak şekilde bazı yükseltme setleri sunar.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Amortisör Kuleleri

Karbon ön ve arka amortisör kuleleri. Şok kulelerinin birden fazla amortisör açısı pozisyonu var, bu da sürücüler değişen yol koşulları için ince ayar yapabiliyorlar. Karbon kuleleri, genel kavrama ile yardımcı olmak için ekstra sağlamlık sağlar.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Amortisör Kuleleri

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM 1/10 2wd Batarya Yuvası Boşluğu ve Dengeleme

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM 1/10 2wd

Aracın bataryası tam ortaya monte edilebilmesi için yuva buna uygun şekilde tasarlanmıştır. Eğer, batarya olarak 1 adet shorty pack batarya tercih edililir ise bu durum bataryayı öne, arkaya doğru gibi ince konumlandırma yapmaya da olanak sağlar. Bu hareket ise, bataryanın önüne veya arkasına konulacak sert köpük parçaları ile gerçekleştirilmektedir. Bataryanın üstten korunmasını ve sabitlenmesini ise karbon plaka sağlamaktadır. Ayrıca sistem şasi takviyesi görevi de görmektedir.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM 1/10 2wd Diferansiyel

Dişli diferansiyel sistemine sahiptir. Bu dişli sistemi süper kompakt, etkili ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM 1/10 2wd

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Slipper Clutch

Dayanıklı Slipper Clutch; uzun ömürlü pedler, sert eloksallı alüminyum parçalar ve yaylı çelik mil ile 3 pedli bir sistem kullanıyor. Ön yük somununa kolaylıkla ulaşılabilir ve ayarlanabilir.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Motor plakası ve motor koruması

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Motor plakası, işlenmiş bir alüminyumdur; daha sonra ağırlık azaltma için anodize edilir ve işlenir.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Motor Mount

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Sway Bar Sistemi

Sway bar aracın önüne ve arkasına takılabilir, isteğe bağlıdır. Serpent Spyder SRX2 HT TEAM’in performansını daha da ayarlamak için yüksek tutuşlu yüzeylerde kullanılabilirler.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Diferansiyel Kutusu

Arka diferansiyel kasası, Kompozit arka diferansiyel kutusu hafif ve dayanıklıdır. Motor plakasını, diferansiyelini güvenli bir şekilde tutar ve arka kanat montaj ve arka şok kulelerini destekler.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Arka Aks Mili Sistemi ve Tekerlek Aksları

Arka aks mili sistemi, tekerlek aksları Yaylı çelik tahrik milleri ince ve hafiftir, ancak dayanıklıdır. Yaylı çelik tekerlek aksları, 2 farklı rulman boyutu, iç 10x14x4 mm ve dış 5x13x4 mm ile yönlendirilir hafif ve dayanıklıdır. Herhangi bir arızayı önlemek için tahrik mili pimi tamamen çekilmiştir. Bu rulmanlar, herhangi bir parkur koşulunun sertliğine karşı dayanıklılığı kesindir.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Arka Süspansiyon Dirsekleri ve TOE

3 mm yaylı çelik pivot pimleri, alüminyumdan yapılmış süspansiyon dirseği ile yerinde tutulur. Dirseğin içinde, toe ve roll center ayarlamak için ekler kullanıyorsunuz. toe ayarını 2 ila 4 derece arasında ayarlayabilir ve anti squat’ı 0 ila 4 derece arasında ayarlayabilirsiniz.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Arka Süspansiyon Kolları

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Uzun ve dayanıklı arka süspansiyon kolları, pistin zorluklarına ve zor inişlere dayanacak çok sağlam birimlerdir. Arka kol, şok pozisyonu için 2 seçenek ve gerekirse arka anti-roll bar için iki montaj yeri sunar.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Gövde kabuğu ve Arka Kanat

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM en üst kalitede polikarbonattan yapılmış hafif ve düşük kabin ileri stil gövdesi, ön camın ön bölümündeki girintilerle aşağı kuvvet için dik bir ön camla güzel bir akan hattı vardır. Kabinin çatısında yer alan köpekbalığı yüzgeci, sadece stil değil istikrar sunar. Pürüzsüz vücut çizgileri, Serpent Spyder SRX2 HT TEAM’in görünümünü geliştirir ve ona tarz katar.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Arka kanat tutacağı

Kompozit arka kanat tutucu arka bölme ve şok kulesi ile bağlantılıdır. Tamamen 0,2,4,6 ve 8 derece ayarlanabilir. Yerine pullar ve vidalarla sabitlenmiştir.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Bilyalı rulmanlar

Yüksek devirli, paslanmaz çelik bilyalı bilyalı rulman gresi ile.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM Fastners

Sert çelik, çoğunlukla allen vidalar, yuvarlak başlı ve havşa.

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM

Setup Ayarlanabilirlikleri

– Wheelbase
– Caster
– Ackermann
– Axle height Front
– Front and rear camber
– Front Toe-in and toe-out
– Rear Inboard toe-in angle
– Rear Outboard toe-in angle
– Antisquat
– Roll-centers
– Ride height
– Weight balance
– hardcoated shocks for dampening and springs, shock angle
– Gear ratios
– Anti-roll bar thickness ( option)
– Electronics placement

Serpent Spyder SRX2 HT TEAM

Direksiyon sistemi ve Ackermann

Direksiyon sistemi, tüm farklı köşe türlerinde verimliliği optimize eden ters salınımlı bir pivot sistemine sahiptir. 3 Ackermann seçeneğiniz var.

Tekerlek aksları ve Tekerlek Hexi

Yaylı çelik tekerlek aksları, mevcut piyasa standartlarını takip etmek için 12 mm hex adaptör kullanıyordu. Arka tekerlek-hex, sıkıştırma alüminyum versiyonu iken, ön yaylı çelik dingil sabitlenmiştir.

Direksiyon Bloğu ve Rear Upright

Direksiyon blokları 5x10x4 mm rulmanlara uygundur. Arka göbek dikmeleri, en uzun kalıcı performans için daha büyük 5x14x4 dış yatak ve 10x15x4 mm iç kullanır. Direksiyon blokları ve arka dikmeler bugün piyasadaki en iyi yüksek dayanımlı malzemelerin bir kısmını kullanıyor.

Dikey Ayarlar

Arka dikmeler, kitin içerdiği çeşitli uçları kullanarak toeyi -2 ile + 2 derece arasında ayarlamanıza izin verir.

 

Şasi hakkında ayrıntılı bilgi için; Serpent – SPYDER SRX2 HT TEAM

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.