Team Orion Advantage Touch İncelemesi

Dokunmatik ekrana ve otomatik rodaj gibi özelliklere sahip kaliteli şarj cihazı.

Batarya şarj cihazlarını çoğu kişi pek önemseme de aslında önemli olan cihazlardan birisidir. Çünkü kullandığımız pilleri doldururken, balans veya depolama moduna alım yaparken kaliteli orijinal şarj cihazı kullanmamız önemlidir. Yoksa lipo ve diğer pillerimiz bu durumdan zarar görebilir, daha kötüsü çevreye de zarar verebilirler.

Team Orion Firması Nedir, Necidir?

Bu konuda imdadımıza yetişebilecek bir ürün olan Team Orion firmasının ürettiği dokunmatik ekrana sahip, akıllı yazılımı olan şarj cihazı Advantage Touch dan bahsedeceğiz. Öncelikle Team Orion, İşviçre firması olup rc model dünyası için esc, ep motor, nitro motor, lipo pil gibi ürünler üretmektedir. Firma pek çok profesyonel organizasyon da düzenlemektedir.

ADVANTAGE TOUCH Batarya Şarj Cihazı

batarya şarjYazımızın konuğu Team Orion Batarya şarj cihaz serisinden Advantage Touch 55W. Cihaz oldukça şık ve kompakta bir yapıda olması ile beraber gayet kolay bir kullanıma aynı zamanda da iyi bir performansa da sahip. Cihazın akıllı asistan sistemi, ayrıca Team Orion marka lipo pilleri tanıması ile işlerinizi kolaylaştırabiliyor olması çok güzel bir yönü. Cihazın ekranı renkli ve dokunmatik ekran hassasiyeti de oldukça iyi seviyede diyebiliriz. Cihaz yapı olarak da küçük bir yapıya sahip ama o küçük yapının içerisinde fırtına koparan fanlar geceleri şarj esnasında sizi birazcık rahatsız edebilir.

Cihaz kutusundan kendi güç kablosu, 1 adet çoklu balans soketi ve bağlantı kabloları ile stickerlar ve kullanma kılavuzu çıkmaktadır.

Cihazın güç kaynağı kendisine entegre şekilde gelmekte ve 55w gücündedir. Bu da cihazı daha portatif bir hale getirmektedir.

batarya şarj

Daha önce de belirttiğimiz gibi cihazın kullanımı gayet kolay ve başarılı, cihaz şarj işlemi esnasında pil hakkında bilgiler sunabiliyor ve grafiksel olarak ta takip işleminin yapılmasına olana sağlıyor. İncelmesini yaptığımız cihaz tek soket çıkışlı olan versiyondur. Ayrıca cihazın yazılımını bilgisayar üzerinden güncellemek mümkün, bunun yanında bilgisayar üzerinden pillerin durumunu da anlık olarak takip edebilirsiniz.

Cihazın en güzel özelliklerinden biri de otomatik rodaj (Cycle – Döngü) işlemidir, bu işlem sayesinde pili boşaltıp tekrar otomatik olarak doldurmaktadır. Ayrıca cihaz Team Orion marka lipo pilleri taktığınız da pil eğer yeni ise rodaj yapılsın mı diye sizi uyarmaktadır.

BU TUŞLAR NE İŞE YARAR?

CYCLE: Bu menü seçeneği cihazın otomatik rodaj özelliği içindir buna tıkladığınız zaman cihaz rodaj yapmak istediğinizi anlayarak otomatik şarj ve deşarj işlemini döngü halinde yapmaktadır.

BALANCE: Bu menü seçeneği cihazın lipo pillerinizi şarjdan ziyade, hücrelerinde ki balans sorununu gidermesi içindir.

STORAGE: Bu menü ise pillerinizi storage moduna yani saklama moduna almanız için gerekli voltaj değerine otomatik olarak getirilmesini sağlamak içindir.

VIEW DATA: Bu menü cihazda ki kullanım vb. bilgileri sunmaktadır.

CHARGE: Cihazın şarj işlemini gerçekleştirmesi için olan menü tuşudur, buna basılı tutarak şarj işlemi başlatılır. Bu şarj ile aynı zamanda balanslı şarj yapılmaktadır. Şarj esnasında, pillerin durumunu, iç direnç bilgisini görebilir ya da grafiksel ekran, balans ekranı veya bilgisayar üzerinden takibi gerçekleştirebilirsiniz.

DISCHARGE: Bu menü seçeneği pilin boşaltmaya yarar, maksimum ise 2A ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

batarya şarj
Kutudan çıkan çoklu balans soketi
batarya şarj
Cihazın şarj ekranı resimde ki gibidir, bu ekranda pil hakkında bilgiler okunabilmektedir.

ADVANTAGE TOUCH Teknik Özellikleri

 • Şarj: 7A – 55W
 • Deşarj: 2A -5W
 • Giriş: 11-18W 100-240VAC  50/60HzV
 • Boyutları: 45mm Yükseklik, 158mm Genişlik, 170mm Uzunluk, 662gr Ağırlık
 • Lipo Hücre Desteği: 1-6S
 • Pil Desteği;
  • Life
  • LiIon
  • Lipo
  • NiCd
  • NiMH
  • Pb
  • Lead Acid
 • 400×240 Boyutunda renkli ekran

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.