Tamiya Shock Oil Air Removal Tool

Amortisör yağlarını değiştirirken oluşan kabarcıklar kabusunuz ise bunun hızlı çözümü bu aletten geçmekte.

Tamiya Shock Oil Air Removal Tool

Rc model araçlarımızın amortisörlerin de yer alan silikon yağları zaman zaman yenilememiz gerekmektedir ve bu işlemi yaparken yeni koyduğumuz yağda oluşan hava kabarcıklarını gidermekte başlı başına bir dert iken imdadımıza Tamiya Shock Oil Air Removal Tool yetişiyor.

Tamiya Shock Oil Air Removal Tool

Amortisör yağı değişimini ayrıntılı olarak farklı bir yazıda sizlere aktaracağız. Burada bizim sorunumuz yağı koyduktan sonra oluşan kabarcıkları gidermekte,  bunun bir kaç yolu mevcut fakat bunların hepsi amortisör başına tek tek uygulanan ve 4 amortisörü göz önüne alınca büyük bir zaman kaybı oluşturan uygulamalardır. Bu zaman kaybını engelleme kısmında ise devreye bu küçük ve basit yardımcı devreye girmektedir.

Tamiya Shock Oil Air Removal Tool

Yukarıda ki resimde gördüğünüz üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Bu parçalar; kapak, hazne, amortisör yuvaları ve vakum pompasıdır. Ürün malzeme kalitesi olarak tatminkar fakat basit ve nazik bir yapıda olduğunu da belirtmek isterim. Kullanımı kolay, ürüne ilk kullanımda alışıyorsunuz ve gerçekten size zaman kazandırıyor. Tamiya Shock Oil Air Removal Tool’un mantığı hazne içerisinde ki tüm havaya vakumlayarak var olan tüm havayı dışarı atmaktır, böylece kabarcıkları da yok etmiş olacaktır. Ürün tüm hava kabarcıklarını çok kolay bir şekilde gidermiş oldu ve ertesi gün açmış olduğum amortisör de ise durum şu şekilde idi;

Tamiya Shock Oil Air Removal Tool

Görüldüğü üzere  tek bir hava kabarcığı bulunmamaktadır, Tamiya Shock Oil Air Removal Tool bize zaman kazandırmanın yanında yağ değişim işlemini daha başarılı bir şekilde gerçekleştirmemizi de sağlamaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Öncelikle hazne düz bir zemine yerleştirilir ve içerisinde amortisör yuvaları bölümü yerleştirilir. Bu işlemden sonra ise yuvalara işlem görecek amortisörler yerleştirilir. Amortisörler yerlerine sağlamca konulduktan sonra, haznenin şeffaf kapağı kapatılır ve kapağın üzerinde siyah contanın tam üstüne vakum pompası yerleştirilerek vakum işlemine başlanılır.

Tamiya Shock Oil Air Removal Tool

Tamiya Shock Oil Air Removal Tool

Vakum için contaya bastırılan vakum pompası yukarı aşağı sakin bir şekilde hareket ettirilerek, vakum iyice sağlanana kadar devam edilir. Vakum tamamen sağlandıktan sonra ise, hazne kapağı üzerinde ki siyah conta hafifçe kaldırılıp içeride ki vakum tahliye edilir. Amortisörlerin durumu kontrol edilir, var ise hava kabarcığı yine aynı şekilde bu işlem tekrarlanır.

 

 

 

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.