PROTOform Type-S & MS7 TC

PROTOform'dan yeni aerodinamik touring kepleri...

PROTOform firması yeni gövde tasarımları Type-S ve MS7 ürünlerini elektrikli touring rc model arabalar için duyurdu.

Type-S

İlk olarak, yüksek downforce etkisi  ile Type-S den bahsetmek gerekirse. Type-S rc model araba klasmanı içerisinde ki touring sınıfında yüksek tutunma ve hassas direksiyon etkileri için özel bir denge yapısında tasarlanmış bir gövdedir. Firma gövdenin 190mm touring piyasası içinde rakipsiz  olduğunu da dile getirmekte. Gövdenin testleri, PROTOform firmasının sürücüleri tarafından ETS şartlarında, açık ve kapalı asfalt pistte, hatta yüksek tutunmalı özel halı üzerinde bile denenip oldukça iyi sonuçlar aldığı rapor edilmiştir.

protoform protoform protoform

MS7

Sırada ise firmanın duyurduğu diğer bir gövde modeli olan MS7 var. MS7 yüksek tutuşu sağlama konusunda yeni bir yarışmacı. Daha az serbestliğe sahip yapısı ile yüksek tutuşa sahip pist koşullarında, viraj içlerinde yüksek hızda gidiş sağlayabilir. Sıkı yapıda ki pistler için ise dar alanlarda daha iyi dönüşler sağlar. Yeni gövde kendini bir çok pist türü üzerinde kanıtlamıştır.

Kapalı halı yarışlarında standart olan PRO-Lite maddeleri ile vücut yapısının genel sertliği dikkate alınarak tasarlandı. MS7 Rc model araba gövdesinin yapısında davlumbaz boyunca sırtlar eklendi ve kapı, direk, marşipiyerler ve gövde yatağı daha incelikli malzemeler ile sertliği sağlıyor. Rc model araba gövdesi vücudunun hassas noktalarında ki ekstra iyileştirmeler ile ekstra sağlamlıkta sağlamaktadır.

Gövde ile şasi birleşimini kolaylaştırmak adına, ön tekerlek içinde ki montaj işaretleri ile montajlama işlemi daha kolay hale getirildi. Kılavuz olarak 0, +2mm, +4mm ve +6mm’lik konumlar çizilmiştir.

protoform ms7 rc model araba

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.