XRAY NT1 2018 Çıktı

XRAY'in 200mm GP Touring klasmanında ki şasisinin 2018 versiyonu çıktı. Yeni şaside ki farklar ve gelişmeler firmanın yaşadığı tecrübeler sonucunda oluşturularak araca eklendi.

XRAY NT1 2018XRAY NT1 2018

XRAY daha öncesinde IFMAR şampiyonluğu kazanan şasisini güncelledi ve 2018 versiyonunu duyurdu. Yeni versiyon alt şasisinden, arka bulkhead yapısına kadar ince değişiklikler içermektedir.

XRAY NT1 2018 Yeni Şasi

XRAY T4 2018 Şasi

Yeni XRAY NT1 2018’in alt şasinin en büyük değişikliği ön kısma eklenebilen ve sökülebilen ayraç noktası, bu nokta ile araçta ki fleks etkisine müdahale edilebilmektedir. Bu ayraç araca takıldığı zaman aracın; viraj hızı ve direksiyon tepkisi artmaktadır.

XRAY NT1 2018

2 Dünya Şampiyonluğu… 3 Avrupa Şampiyonluğu… ABD Şampiyonluğu… Asya Şampiyonluğu

XRAY NT1 2018 Arka Destek

Yenilenmiş şasiden sonra ise aracın motor kısmının arka kısmında bulunan dayanak da 2018 de yenilik olarak bulunmakta. Bu parça sökülebilir olduğu için altında bulunan motor vidalarına da erişimi kolaylaştırmaktadır.  Bu grafit parçanın sökülüp takılması ile de aracın fleks ayarı üzerinde oynama yapılabilmektedir.

XRAY NT1 2018 Yumuşak – Grafit parça kullanılmaz. Bu ayar, arka süspansiyonda esnekliği arttırır ve daha fazla arka tutuş sağlar.

Sert – Grafit parça 2 kademeli bulkheadlere bağlanır. Bu ayar, arka süspansiyonda esnekliği azaltır. Direksiyon tepkisini ve dönüşü geliştirir, ancak arka tutuşu da hafifçe azalır.

XRAY NT1 Arka Süspansiyon Multi-Flex™ Teknolojisi

Yeni arka süspansiyon tasarımında, otomobilin sürüş koşullarına ve kullanılan lastiklere kolayca adapte edilmesi için Multi-Flex ™ hızlı ayar özelliği bulunuyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı flex özelliği vardır.

Yumuşak:

Grafit parça ve destek burçları kullanılmaz. Bu arka süspansiyonun azami esnek olmasını sağlar ve maksimum arka tutuş gücü oluşturur.

Orta:

Bulkheadlere bağlı grafit parça, dirsek burcu kullanılmamıştır. Bu arka süspansiyonun esnekliğini hafifçe azaltır ve aracın virajlarda ki direksiyon tepkisini ve dönüşünü iyileştirir, aynı zamanda arka tutuşu biraz azaltır.

Katı:

Bulkheadlere bağlı grafit parantez, braket burçları kullanılır. Bu tüm arka süspansiyonu birbirine bağlar. Aracın stabilitesini arttıran katı bir çerçeve oluşturur.

XRAY NT1 2018

XRAY NT1 2018 2-Speed Bulkheads

Yeni tasarlanmış arka layshaft bölmeleri; arka süspansiyonun tamamını takviye etmek için layshaft bölmelerini arka bölmelere bağlamak için destek burçlarının kullanılmasına izin verir. 2-Speed Bulkheads’in iki çeşit esneklik ayarı vardır:

Yumuşak – Destek burçları takılı değil. Araba daha fazla çekişe sahiptir. Düşük tutuş koşulları için önerilir.

Katı – Destek burçları takılmıştır. Araba daha özgürdür. Yüksek tutuş koşulları için önerilir.Yeni bölmeler ile farklı fleks ayarı için çeşitli seçenekler sunan şasi Multi-Flex ™ sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır.

XRAY T4 2018 Arka Grafit Sertleştirici

XRAY NT1 2018 Arka Grafit Sertleştirici

Yeniden tasarlanan grafit parça, arka layshaft bölmeleri ile radyo plakası stantını birbirine bağlar ve motorun daha kolay çıkarılmasını sağlar.Arka grafit sertleştirici – 2mm’lik grafit malzemeden yapılmış – motor bölgesinin etrafındaki bükülme özelliklerini geliştirmek üzere tasarlandı. Destek parçası, 2 vitesli bölme ve bitişik alüminyum radyo plakası tutacağı arasında sağ tarafa monte edilmiştir. Grafit takviye, optimize edilmiş bükülme özellikleri sağlar ve ekstra direksiyon tepkisi ihtiyacı olduğunda kolayca çıkarılabilir. İsteğe bağlı bir arkadaki sertleştirici bağlantı, aralarında rijitlik ayarı sağlamak için mevcuttur.

 

Ayrıntılı bilgi için; XRAY NT1 2018

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.