Maltepe Pisti Etkinliği – 24.09.2017

Güneş, asfalt ve dolu depo ile piller...

 

Maltepe Pisti Etkinliği, Sıcak havanın son demlerini yaşayan İstanbul’da model araç kullanıcıları olarak yine İstanbul Maltepe Rc Model Araba Pistinde bir araya geldik.  Herkes, bütün haftanın stresini atmaya, muhabbet etmeye ve arabasını sürmeye adeta bayramlıklarını giymeyi bekleyen çocuklar gibi heves ile gelmişti.

Maltepe Pisti Etkinliği

Maltepe’ye yolunuz düşer ise veya bir şekilde düşürmeniz gerektiğini hissederseniz, sizleri de bekleriz. Gelin günün içerisine ilerleyelim.

Ekip

Tüm haftanın yorgunluğu atmaya gelen ekip adeta etrafına neşe saçıyor, şakalar ve nescafeler havada uçuşuyordu. Ortamda ki herkes yaptığı işten son derece keyif aldığını ve mutlu olduğunu o kadar iyi yansıtabiliyordu ki.  Bir heves herkes sevdiği araç üreticisinin t-shirtlerini giymiş, bir yandan ise o gün ki olabilecekleri ve geçmişte olmuşların muhabbetlerini yapıyordu.

Maltepe Pisti Etkinliği

Maltepe Pisti Etkinliği

Maltepe Pisti Etkinliği

Maltepe Pisti Etkinliği

Maltepe Pisti Etkinliği

Maltepe Pisti Etkinliği

Maltepe Pisti Etkinliği

Maltepe Pisti Etkinliği

Maltepe Pisti Etkinliği

Maltepe Pisti Etkinliği

Kahve isteyen var mı?

Ekipte hep duyulan bir söz

Hazırlıklar…

Havanın sıcak olması ile beraber bir kaç gün önce yağmur sebebi ile yıkanan pistte araçların yol tutmaması herkesi bir setup arayışına itmişti yine… Herkes, kendince veya ortaklaşa fikirler üreterek ayarlar deniyordu ve en sonunda pistte sürücülerde arabalarda güne hazırdı. E tabi ben hariç 🙂 sebebi ise bir kaç gün önce hızımı alamayarak kanadı kopan aracı kontrol edemeyip, beton blokta güne nokta koymam idi.

Alainnn ağabeyyy, bu araba niye kayıyor?

Maltepe’de duyulan gaipten ses

Yarış!

Tüm arabalar pistte idi artık, nitrolu arabalardan elektriklisine 1:8 inden 1:10 aracına kadar. Hatta bir ara marka geçidi gibi idi, Mugen Seiki, Serpent, Sakura, Xray… Ortam o kadar şendi ve bol muhabbetli idi ki arabaların pistte bir biri ile mücadelesini izleyen insanlar bile gelip bir şeyler sorup öğrenmek, biraz da  ortama katılmak istiyorlardı.

Maltepe Pisti Etkinliği

Bizim yarışlarımız ise genelde bir kişinin ya da bir kaç kişinin yamaç paraşütü yaparcasına uçması ile son bularak araçların tekrar start ta pozisyon alması ile tamamlanıyordu.

Ve Günün Kırımı

Bugün ise kırım yaşayan kişi Gökay oldu, Japon çiçeği Sakura aracı bir anlık kontrol kaybı ile patlıyor ve arka armortisöre ciddi zararlar vererek, Gökay’ın pistten ayrı düşmesine sebep oldu. Modelci adam durur mu, tabi ki Gökay pes etmedi ve aracını onararak piste geri döndü. Fakat, b planı olan sadece Gökay değildi, kaderin ve amortisörün de ortaklaşa yapılmış bir B planı mevcuttu.

Maltepe Pisti Etkinliği

B Planı

Amortisör ve kader düğmeye basarak B planını ortaya koydular, düzlükte hızla ilerleyen 3Racing Sakura Advance kendini kaybederek, Gökay’a ihanet ederek kendini oracıkta bıraktı. Gün Gökay için artık bitmişti.

Maltepe Pisti Etkinliği

Tabi Anıl araba kullanmıyor ya bugün laneti benim üzerime oldu.

Gökay AKTAN

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.