Model Araba Ayarlamanın Püf Noktaları

Mustafa ALP'in yarış öncesi Team-Ncrc'nin düzenlediği Workshopta, model arabaya dair bazı ayarların yapılışı ve amaçları hakkında bilgiler verdiği videolardan oluşan yazımız. Touring sınıfı model arabalarda yapılabilecek olan ayarlara ve nasıl yapıldığını dair bilgiler veren video dizisi.

Xray model araba firmasının onroad takım sürücülerinden Avrupa da, Türkiye de Touring Yarış zaferleri ve şampiyonlukları olan Mustafa ALP daha önce katıldığı etkinliklerde çeşitli workshoplar düzenleyerek, model araba ayarlama konusunda model araba sevenlerini bilgilendirmişti.

Yaptığı bu çalışmalardan bazıları kayıt altına alınarak yayınlanmış ve herkes tarafından ulaşılabilir olması sağlanmıştır.  Bu içeriklerde Mustafa Xray T4 üzerinden yola çıkarak Touring sınıfı araçlarda yapılması gereken model araba ayarlama işlemlerini, bu ayarlamaların nasıl yapılabileceğine ve yapılan bu ayarların model araba üzerinde ne gibi etkiler yapabileceğine kısa kısa değinmiştir.

Mustafa Alp

Mustafa ALP‘in anlatımı oldukça sade ve anlaşılır bir şekilde olmak ile beraber, çok detaya girmeden sizlere ön bilgi sunmak amaçlıdır. Daha detaylı video ve bilgilere ise yakın zaman içerisinde yine TürkRC‘den ulaşabileceksiniz.

Mustafa ALP Workshop Çalışmaları

Yukarıda ki paragrafta da belirttiğimiz üzere düzenlenen workshopun amacı çok detaya girmeden, kafa karışıklığı yaratmadan püf noktalara değinerek ve açıklayarak model araba ayarlama işini öğretmektir, daha sonrasında ise model araba ayarlama konusunda daha detaylı yazı dizilerimiz ve videolarımız gelecek.

Bölüm 1 | Şasi Tweak (burkulma – dengesizlik) Giderme

Bölüm 2 | Amortisörlerin doğru bir şekilde kurulması

Bölüm 3 | Downstop ve Anti Roll barın ayarlanması

Bölüm 4 | Kayışların ayarlanması ve kayış ayarı hakkında püf noktalar

Bölüm 5 | Toe ve Kamber Ayarları

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.