XRAY GTXE

XRAY'in 1:8 GT klasmanında aracının elektrik gücü ile çalışan versiyonu bugün duyuruldu.

XRAY GTXE

XRAY GTXE firmanın daha önce GP modelini çıkardığı aracın elektrikli versiyonu olarak duyuruldu. XRAY GTXE de GP versiyona göre bir kaç değişiklikte yapılmış. Fakat, GP versiyon gibi bu araçta genlerinin kökekini XRAY XB8 platformundan almaktadır.

XRAY GTXE

XRAY GTXE’nin pil yuvaları, ESC konumlandırma alanı yine bir bütünlük içerisinde tasarlanmış olup ağırlık dengelemesi hesaplanarak tasarlanmıştır.

XRAY GTXE Şasi

XRAY GTXE Şasi, düşük stresli alanlarda stratejik olarak işlenmiş 3mm yüksek kaliteli İsviçre 7075 T6 alüminyumdan CNC’de işlenir ve daha sonra gücü veya sağlamlığı etkilemeden mümkün olduğunca hafif yapmak için eloksal haline getirilir.Şasi, en iyi şasi esnekliği, ağırlık dengesi ve temiz şasi tasarımı için elektrikli versiyon için özel olarak tasarlanmıştır.

XRAY GTXE

XRAY GTXE Şasi Kolları

Ön ve arka şasi parantezleri şasi sertliği ve bükülme üzerinde önemli etkiye sahiptir ve bu nedenle farklı tutma koşullarında taşıma konusunda büyük bir etkisi vardır.Daha uzun arka destek, düzgün esneme ve sertlik için orta sert kompozit karışımı ile kalıplanır ve isteğe bağlı grafit insertlerin bileziğin sertleştirilmesi için takviye edilmesini sağlar (yüksek çekiş koşulları için uygundur).

XRAY GTXE

XRAY GTXE Pil Plakası

Pil plakası tasarımı, Pili daha öne veya arkaya hareket ettirerek ağırlık dengesi ayarında önemli bir etkiye sahiptir.Plakanın arka tarafında hız denetleyicisinin (ESC) yerleştirilmesi için özel bir alan bulunur. Hızlı ve kolay pil montajı için Velcro® şeritler dahil edilmiştir.

XRAY GTXE

XRAY GTXE Elektronik Ağırlık Dengesi

Elektronik yerleşim düzeni optimum ağırlık dağılımı ve ağırlık dengesine dikkat edilerek tasarlanmıştır. Tasarım ve prototipleme aşamasında birkaç farklı düzenek test edildi ve nihai tasarım seçilmeden önce fabrika ekibi tarafından karşılaştırılmış ve kapsamlı bir veri toplandı.

XRAY GTXE

XRAY GTXE Güç Aktarma Organları

GTXE’nin geleneksel bir şaft sürücülü 4WD tahrik sistemi vardır:

• Ayarlanabilir yağ viskozitesi, 46T kron dişlileri ve 14T pinyon dişlileri ile ön ve arka dişli diferansiyelleri

• merkezi 49T düz dişli

• ön, arka ve merkezi CVD tahrik milleri

XRAY GTXE

XRAY GTXE Diferansiyeller

Kauçuk contalı kompozit diferansiyel muhafazaları, titreşim olmaksızın mükemmel bir uyum sağlamak için kalıplama işleminden sonra elle hassas bir şekilde zımparalanan çelik insertlere sahiptir. Diferansiyel dahili dişliler preslenmiş çelikten imal edilir ve bunlar daha sonra yüksek derecede hassasiyet ve pürüzsüz çalışma için ısıl işleme tabi tutulur ve işlenir.

XRAY GTXE

XRAY GTXE Diff Dişlileri

Diferansiyel ana dişliler hassas bir manuel dişli makinede HUDY Gear Steel’den imal edilmektedir. Malzeme özel olarak formüle edilmiş ve dişlilerde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Tüm dişliler, mümkün olan en uzun ömür sağlamak için sertleştirilmiştir.

XRAY GTXE

XRAY GTXE Diff Outdrive

Diff Outdrives Süper hafif diff outdrives, dayanıklılığı etkilemeden dönen ağırlığı azaltmak için dış dişlilerin dış kısmından çıkarılan gereksiz materyal ile HUDY Spring Steel ™’den işlenir. Outdrives’in iç bölümleri, ayrıca, maksimum fark ve hassaslık için farklı yerlere elle yerleştirilir.Uzun ömür ve güvenilirlik sağlamak için dış tahrikler HUDY’nin kendi özel sertleştirme prosesi ile sertleştirilir.

XRAY GTXE

XRAY GTXE Merkez Diff

Orta katı dingil, daha sağlam ve uzun ömür için ek olarak ısıyla muamele edilen, sert HUDY mili çelikten yapılmış hassas üretilmiş, süper düz paftadır.Dişli bağdaştırıcısı, süper hassas ve pürüzsüz dişli düzeneği sağlamak için Swiss 7075 T6’dan CNC’ye işlenmiştir.

XRAY GTXE

XRAY GTXE Motor Yuvası

Motor bir montaj plakasına bağlanır ve montaj sonra entegre bir motor tutucu / tahrik aktarma organı desteğine yerleştirilir. Bu sistemin tasarımı, dişli kafesini ayarlamak için hızlı ve kolay motor döndürme ve daha sonra hareketi önlemek için yerine oturtma olanağı sağlar.Motor montajı Swiss 7075 T6’dan yapılmaktadır ve geliştirilmiş dayanıklılık için 2mm daha geniştir.

XRAY GTXE

XRAY GTXE Alıcı Yuvası

Alıcı kutusu servo ile aynı grafit plaka üzerine monte edilmiştir. Grafit plaka, aluminyum tutucu ve temizlik ve bakım için şasiden kolaylıkla çıkarılabilen bir stand ile şasiye bağlanır. Servo ve alıcı kutusunu çıkarmak için kasanın altından sadece 3 vidayı çıkarmanız yeterlidir.

XRAY GTXE

Daha detalı bilgi için; XRAY GTXE

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.