XRAY RX8 2018

XRAY RX8 2018

XRAY RX8 2018

XRAY 1:8 GP Platformunda ki aracı XRAY RX8 2018 i duyurdu. Yeni XRAY RX8 2018 de bazı yeniliklerinden biri öncelikle tamamen yep yeni tasarlanmış alt şasidir. Alt şasinin üzerinde ön tarafın tutuşunu arttırmaya yönelik yeni daha fazla ön boşluk mevcuttur. Çıkarılabilir bir alüminyum ayraç kullanılarak benzersiz, yenilikçi ön fleks ayarı olan tamamen yeni şasi. Alüminyum ayraç kullanılarak direksiyon tepkisi ve viraj alma hızı artar. Fakat, alüminyum parça olmadan, otomobilin kullanımı daha kolaydır. Hızlı ve kolay ağırlık dengesi ayarı için şasinin her iki tarafında da yeni ayarlanabilen ağırlık konumu sağlanmıştır.

XRAY RX8 2018

Tamamen yeni arka layshaft bölmeler, yüksek tutuş koşullarında özellikle gelişmiş arka koltuk hareketini sağlamak, arka süspansiyonun tamamının takviye edilmesi ve şasi kafeslerini arka bölmelere bağlamak için braket burçlarının kullanılmasına izin verir. Destek burçları olmadan araç daha fazla tutuşa sahiptir.

XRAY RX8 2018

Düşük tutuş koşulları için önerilir. Yeni bölme tasarımı da bir üst grafit ayraç yerleştirilmesini sağlar. Tamamen yeni tasarlanmış arka alüminyum bulkheadler. Arka layshaft için tamamen yeni tasarlanmış grafit ayraç  Multi-Flex ™ arka süspansiyonun bir parçasıdır. Arka üst kol için tamamen yeni grafit tutucular, artan tutuş ve geliştirilmiş dayanıklılık için yeni konumlar eklenmiştir. Arkadaki alüminyum süspansiyon tutucuları artan tutuş için arka kollar için yeni konuma sahiptir (daha içeride). Süspansiyon kolları için tamamen yeni çelik uzantılar, yeni arka alüminyum süspansiyon tutucuları ile daha iyi çalışacak yeni bir konuma sahiptir.

XRAY RX8 2018 Şasi

XRAY RX8 2018 Şasi

Tamamen yeni tasarlanmış şasi, daha ileri ön tutuş için daha geniş ön yuva açma özelliklerine sahiptir. Şase ayrıca, alüminyum çıkarılabilir bir ayraç kullanılarak eşsiz, yenilikçi bir ön esneme ayarına sahiptir. Şasinin her iki tarafında ayarlanabilen ağırlık konumu hızlı ve kolay ağırlık dengesi ayarı sunar.

XRAY RX8 2018 Şasi

Genel olarak şasi; esneklik artırılarak daha fazla tutuş ve direksiyon tepkisi üretmek için daha dar yapıdadır.  Dar şasi ayrıca viraj esnasında şasinin piste temasını önler ve aracın viraj ortasında “durmasını” hissetmemize yardımcı olur.

Şasi üzerinde ki tüm bölmeler, ön alt kol dayanakları, radyo plakası tutucuları ve ön şaft muhafazası için kesme parçaları ve ayrıca mükemmel montaj için arka layshaft bölmeleri içerir. Bu şekilde tüm parçaların daima aynı hassas pozisyonda monte edilmesini sağlar.

Şasinin dış kenarları eğimli ve pürüzsüz bir alt yüzey sağlamak için vida delikleri gömme yapılmıştır.

Hafif şasi, 5 mm’lik üstün Swiss 7075 T6 alüminyumdan CNC’de işlenmiş olup, güç ve sağlamlığı etkilemeden mümkün olduğunca hafif yapmak için düşük stresli alanlarda stratejik olarak işlenmiştir.

 

XRAY RX8 2018 Şasi Ön Tarafı Fleks Ayarı

XRAY RX8 2018 Şasi Ön Tarafı Fleks Ayarı

Çıkarılabilir bir alüminyum ayraç sayesinde benzersiz ve yenilikçi ön esneklik ayarına sahip yeni bir şasi. Alüminyum ayraç  kullanılarak XRAY RX8 2018’in direksiyon tepkisi ve viraj alma hızı artar. Alüminyum parça olmadan; otomobilin sürülmesi daha kolaydır ve daha ileri tutuşa sahiptir.

XRAY RX8 2018 Arka Destek

XRAY RX8 2018 Arka Destek

Arka bölme duvarları için yeni grafit destek, aracın özel yol koşullarına ve lastiklere kolayca adapte edilmesi için farklı esneklik ayarlamaları yapmayı sağlar.Bu sistem arka süspansiyon Multi-Flex ™ sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır.

Aralarında seçim yapabileceğiniz iki farklı esneklik seçeneği vardır:

YUMUŞAK – Grafit parça kullanılmaz. Bu ayar, arka süspansiyonda esnekliği arttırır ve daha fazla arka tutuş oluşturur. Alçak çekiş izleri sert lastiklerle kullanım için önerilir.

KATI – Grafit parça 2-Speed Bulkheadlere bağlanır. Bu ayar, arka süspansiyonda esnekliği azaltır ve virajda olmayan direksiyon tepkisini ve dönüşü geliştirir. Fakat tutuşuda düşük oranda azaltır. Orta yüksek tutuşlu pistlerde veya katkı maddeli lastikler kullanıldığında önerilir.

XRAY RX8 2018 2-Speed Bulkheads

Yeniden tasarlanmış 2-Speed Bulkheadler,  arka süspansiyonun tamamının takviye edilmesi için 2-Speed Bulkheadleri arka yuvalara bağlamak için braket burçlarının kullanılmasına izin verir. 2-Speed Bulkheadlerin iki çeşit esneklik ayarı vardır.

YUMUŞAK- Braket burçları takılı değil. Araba daha fazla çekişe sahiptir. Düşük tutuş koşulları için önerilir.

KATI- Braket burçları takılmıştır. Araba daha özgürdür. Yüksek tutuşlu pistler için önerilir.

Yeni bölmeler, farklı esneklik ayarlamaları için çeşitli seçenekler sunan parçalar Multi-Flex ™ sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır.

XRAY RX8 2018 Arka Süspansiyon Multi-Flex™

XRAY RX8 2018 Arka Süspansiyon Multi-Flex™

Yeni arka süspansiyon tasarımında, XRAY RX8 2018’in sürüş koşullarına ve kullanılan lastiklere kolayca adapte edilmesi için Multi-Flex ™ hızlı ayar özelliği bulunuyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz iki farklı fleks özelliği vardır.

Yumuşak: Destek burçları kullanılmaz. Arka süspansiyonun esnekliği artar ve daha fazla arka tutuş oluşur. Alçak tutuş izleri veya sert lastiklerle yarışlar için önerilir.

Katı: Braket burçları kullanılır. Bu, arka süspansiyonu birbirine bağlar ve XRAY RX8 2018’in daha fazla döndürülmesine ve köşe direksiyonunun dışına çıkmamasına olanak tanıyan sert bir çerçeve oluşturur. Yüksek çekiş izleri için veya katkı maddeli lastikler kullanıldığında önerilir.

XRAY RX8 2018 Arka Bulkheads

XRAY RX8 2018 Arka Bulkheads

Yeniden tasarlanan tüm arka bulkheadler, farklı esneklik ayarlamaları seçebileceğiniz arka süspansiyon Multi-Flex ™ sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır.

Arka bölmeler, XRAY RX8 2018 için en hafif ve en güçlü çerçeveyi sağlamak için birinci sınıf İsviçre 7075 T6 alüminyumdan CNC’ye işlenmiştir.

 

XRAY RX8 2018 Süspansiyon Bağları

XRAY RX8 2018 Süspansiyon Bağları

Yepyeni yeniden tasarlanmış arka alt süspansiyon, arka çekiş kollarının genel kol hareketini iyileştirmek için alt kolların ve daha fazlasının merkeze taşınmasını sağlar.

Ön ve arka süspansiyon tutucuları, tutuşu artırmak ve arabayı daha kolay kullanmak için şasiye doğrudan monte edilen bölmelerden tamamen bağımsızdır.

Süspansiyon aparatları, XRAY RX8 2018’e en hafif ve en güçlü çerçeveyi sağlamak için premium Swiss 7075 T6 alüminyumdan CNC’ye işlenmiştir.

XRAY RX8 2018 Süspansiyon Uzantıları

XRAY RX8 2018 Süspansiyon Uzantıları

Yepyeni yeniden tasarlanmış arka süspansiyon uzantıları, yeni arka süspansiyon aparatlarıyla birlikte çalışır. Hem ön hem de arka uzantılar lazerle kesilmiş çelikten imal edilmiş olup, ayrıca geliştirilmiş dayanıklılık için siyah kaplamalı ve aynı zamanda en iyi amortisör montaj noktalarına sahiptir.

XRAY RX8 2018 Üst Kol Tutucuları

XRAY RX8 2018 Üst Kol Tutucuları

Arka üst kolların hepsi ve  yeni grafit tutucuları; artan tutuş için 4mm daha içeride ve 2mm daha düşük konumlandıran eksantrik burçlar için yeni bağlantı noktaları sunar. Tutacakların yeni tasarımı, geliştirilmiş dayanıklılık sunuyor.

Arka üst kol tutucuları, arka süspansiyonun optimum esnekliği için güçlü 3.5 mm grafit malzemeden işlenmiştir. Hem ön hem de arka bağlantı parçaları arka üst kelepçelere monte edilmiştir.

 

Daha Fazla Ayrıntı İçin; XRAY RX8 2018 – XRAY Web Sayfası

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.